Kino letnie – to lubimy

kino plenerowe

Lato to nie tylko wypoczynek na słońcu czy kąpiele w morzu i jeziorach. Urlop to również czas, kiedy mamy szansę na nadrobienie zaległości związanych z naszymi zainteresowaniami. Wiele osób może wreszcie sięgnąć po filmy, których nie zdążyło dotychczas obejrzeć. Można również śledzić obrazy, które dopiero wchodzą do kin. W sezonie letnim jest ich naprawdę sporo. Jeszcze jedną okazją do zapoznania się z polską i światową kinematografią są przeglądy oraz festiwale filmowe.

Najstarszą imprezą filmową w naszym kraju, która co roku organizowana jest właśnie w okresie letnim jest Lubuskie Lato Filmowe. Impreza ta odbywa się już od 42 lat. Cechą charakterystyczną tego wydarzenia jest jego lokalizacja. Twórcy i miłośnicy kina przybywają rokrocznie do Łagowa, który otoczony jest lasami i jeziorami. W tej pięknej scenerii prezentowane są najlepsze obrazy kręcone przez artystów pochodzących głównie z Europy Środkowo-Wschodniej. Są to więc filmy mało znane, co jednak nie oznacza, że gorsze od tych, które przychodzą do nas z zachodu.

Inaczej jest w przypadku projektu Orange Kino Letnie. Tutaj stawia się głównie na te filmy, które cieszą się już pewną popularnością. Najważniejsze ma tu być miłe spędzenie czasu. Z tego też powodu, twórcy projektu organizują seanse filmowe w rozmaitych miejscach. W zależności od dnia, mogą przygotować kino plenerowe nad morzem, w górach, na rynku jednego z polskich miast. Za każdym razem film ogląda się pod gołym niebem, co nadaje seansom wakacyjnego charakteru. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom widzów, Orange Kino Letnie podzieliło swój program na odrębne bloki. W każdy dzień tygodnia prezentowane są filmy zaliczane do innej kategorii. Oznacza to, że na przestrzeni 7 dni każdy znajdzie coś dla siebie.

Jeszcze jedną opcją letniego oglądania dobrych filmów jest Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który rozpocznie się pod koniec lipca w Kazimierzu Dolnym. Organizatorzy zapewniają, że jak co roku, tak i tym razem nie zabraknie seansu świetnych filmów należących do różnych gatunków. Zorganizowany zostanie też konkurs na najlepsze filmy krótkometrażowe oraz pojawią się retrospektywy reżyserskie oraz liczne dyskusje na tematy mniej lub bardziej związane z poszczególnymi obrazami i ich twórcami. Bilety na ten event wciąż są dostępne i można je zamówić na oficjalnej stronie poświęconej festiwalowi.

GD Star Rating
loading...

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz