Piła III

Piła III

Recenzja filmu: Piła III (Saw III)

horror
Reżyseria: Darren Lynn Bousman
Scenariusz: Leigh Whannell
Premiera: 05.01.2007 (Polska) 26.10.2006 (świat)
Produkcja: Kanada, USA

Ta część „Piły” to niemal „”rodzinna” opowieść o bólu, problemach i braku porozumienia w małżeństwie. To także ukazanie ludzkiej twarzy Jigsawa, który chce naprawić tę rodzinę, uprzednio jednak wystawiając ją na próbę.

„Piła III” jest wyjątkowa ze względu na zawrotne tempo akcji. Przenika się tu kilka historii – mężczyzna (Angus Macfadyen) wędrujący labiryntem, w którym spotyka ludzi, którym zawsze życzył źle, a teraz ma okazję, by się na nich zemścić, kobieta (Bahar Soomekh) przetrzymywana przez Amandę (Shawnee Smith) po to, by zaopiekowała się umierającym Johnem Krammerem (Tobin Bell) i policja, która próbuje wpaść na trop zwyrodnialca. To wszystko połączone jest z nadchodzącym końcem życia samego Pana Zagadki. Co łączy bohaterów? Z pewnością więcej niż wydaje nam się na początku filmu. Nie brakuje tu także swego rodzaju ludzkości – Jigsaw próbuje nauczyć przebaczania, uczy odpowiedzialności za czyjeś życie.

To lekcja nie tylko dla fikcyjnych postaci, ale i dla widza, który ma okazję to całkiem głębokich przemyśleń na temat własnego sumienia.

Szybkie przeskoki wymagały niezłego montażu. Mimo zawiłości w fabule, „Piła III” wyszła całkiem jasno i klarownie. Jak zwykle, wiele się wyjaśnia, szczególnie w kwestii relacji Krammera z Amandą. Nie brakuje też zaskakującego finału, który jest naprawdę mocną stronę tej części. I choć po raz kolejny nie ma tu znanych aktorów, to być może jest to pewnym urokiem „Piły”. Nie spodziewamy się, że którykolwiek z nowych bohaterów będzie pozytywnym bądź negatywnym charakterem. Wszystko wydaje się być całkiem świeże, jak na trzecią już część serii.

Ci, którzy myśleli, że „Piła” nie może już zaskoczyć, będą w błędzie. Pamiętajmy jednak, że obejrzenie tego filmu nie będzie miało sensu, jeśli nie znamy przeszłości Johna Krammera i jego wspólniczki. Chociaż, może to właśnie „trójka” zachęci widza to poznania wcześniejszych części?

 

Obejrzyj zwiastun filmu „Piła III”.

 

GD Star Rating
loading...
Piła III, 5.0 out of 5 based on 3 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

Jeden komentarz

  1. Zakończenie Piły III – genialne. 🙂

    GD Star Rating
    loading...

Zostaw komentarz