Serial „Dolina Krzemowa”, czyli umysły ścisłe na ekranie

Dolina Krzemowa - serial

Dolina krzemowa” to serial, o którym jeszcze niewiele wiemy, ale już można przypuszczać, że będzie on niecodzienny. Wydaje się, że choć opowiada o pracy programistów, to jednak wcale nie będzie nudny. Według wszystkich dotychczasowych informacji, nowa produkcja nakręcona dla kanału HBO pokaże historię 4 współlokatorów, którzy są programistami. Richard (Thomas Middleditch), Gilfoyle (Martin Starr), Dinesh (Kumail Nanjiani) oraz Big Head (Josh Brener) mieszkają w Hacker Hostel. Miejsce to udostępnił im Erlich (T.J. Miller), który dorobił się wielu milionów na spółkach internetowych. Wszyscy kumple pracują nad skomplikowanymi projektami, a 10% udziału w zyskach, jakie będą z nich czerpać ma należeć właśnie do Erlicha. W ten sposób młodzi mężczyźni płacą mu za mieszkanie.

Poza tym, że chcą oni zrobić karierę na własnych projektach, to każdy z nich prowadzi jeszcze osobne życie. Richard jest pracownikiem jednej z dużych firm działających w informatycznym zagłębiu. Choć w pracy radzi sobie całkiem nieźle, to jednak własne pomysły nie wychodzą mu zbyt dobrze. Dopiero kolega z pracy odkrywa potencjał w stworzonej przez niego stronie internetowej. Od tamtej pory kariera Richarda nabiera tempa. Młody informatyk będzie jednak musiał stanąć przed wieloma trudnymi wyborami, zanim uda mu się osiągnąć prawdziwy sukces.

Pierwszy, pilotażowy odcinek „Doliny krzemowej” został nakręcony przez Mike’a Judge’a. Co ciekawe, sam Judge przez wiele lat był zatrudniony właśnie w Dolinie Krzemowej. Wśród twórców nowej produkcji HBO wymienia się również Johna Altschulera oraz Dave’a Krinksy’ego. W rolach głównych w pierwszym odcinku zobaczymy Josha Brenera i Lindsey Broad. Serial będzie emitowany w HBO od 28 kwietnia tego roku, jednak w serwisie HBO GO będzie można oglądać go już od 7 kwietnia. Poza wspomnianymi aktorami, na ekranie zobaczymy też Christophera Evana Welcha, Amandę Crew i Zacha Woodsa. Gościnnie wystąpić ma również Matt Ross.

Chociaż serial o perypetiach ścisłych umysłów, czyli programistów, którzy niemal każdego dnia pracują nad skomplikowanymi projektami internetowymi wydaje się być nudnym pomysłem, to jednak trzeba przyznać, że jednocześnie jest niezwykle intrygujący. Nawet sceptycy powinni sprawdzić, jak wygląda życie takich osób. Tym bardziej, że w dużym stopniu to właśnie, dzięki nim możemy korzystać z wielu współczesnych udogodnień.

GD Star Rating
loading...

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz