Wredne dziewczyny – recenzja filmu

recenzja wrednych dziewczynRecenzja filmu: Wredne dziewczyny (Mean Girls)

komedia, film obyczajowy
Reżyseria: Mark Waters
Scenariusz: Tina Fey
Premiera: 06.08.2004 (Polska) 19.04.2004 (świat)
Produkcja: Kanada, USA

To nie jest kolejna, głupia komedia dla nastolatków. „Wredne dziewczyny” to film z wieloma zabawnymi scenami, jednak jego prawdziwym atutem jest dokładne przedstawienie rzeczywistych problemów, z jakimi borykają się nastolatki na całym świecie.

„Wredne dziewczyny” to historia nastoletniej Cady (Lindsay Lohan), która po latach spędzonych z rodziną w Afryce, wraca do Stanów Zjednoczonych. Od początku jest jednak odpychana przez rówieśniczki. Żeby zasłużyć sobie na sympatię nowych koleżanek, Cady musi więc odnaleźć w sobie podobny stopień wredności. Sytuacja skomplikuje się, gdy na horyzoncie pojawi się pewien przystojniak. Chcąc przetrwać, bohaterka będzie musiała zgubić dawną siebie, stając się interesowną plotkarą, materialistką i intrygantką. Właśnie te cechy pomogą jej zyskać popularność w szkole.

Scenariusz filmu „Wredne dziewczyny” nie należy do szczególnie ambitnych, ale jak na amerykańskie kino dla nastolatków, jest naprawdę niezły. Jest przy tym daleki od przesycenia seksem, jak choćby „American Pie”. Nie usłyszymy w nim także nadmiaru głupich tekstów.

Pozytywnym zaskoczeniem jest dokładne ukazanie prawdziwych problemów nastolatków. Choć ukazane w dość humorystyczny sposób, jest jednak przyjrzeniem się sytuacji, która spotyka wielu młodych ludzi. Kłopoty aklimatyzacyjne w nowej szkole, przymus dostosowania się do rówieśników to tylko największe trudności, jakie na swojej drodze napotykają osoby w tym wieku.

Walory filmu zostały zauważone nie tylko przez widzów, ale i przez krytyków. „Wredne dziewczyny” były nominowane do wielu nagród filmowych, a częścią z nich zostały uhonorowane. Otrzymały m.in. 3 statuetki MTV, w tym tę dla najlepszej aktorki (Lohan) oraz 3 nagrody Teen Choice,

Jak na komedię o amerykańskich nastolatkach, „Wredne dziewczyny” wcale nie są złe. Trzeba jednak ostrzec – fabuła jest kierowana do widzów znajdujących się w określonej grupie wiekowej. Raczej nie przypadnie do gustu starszym odbiorcom.

wredne dziewczyny - recenzja 1

 

wredne dziewczyny - recenzja 2

 

wredne dziewczyny - recenzja 3

 

wredne dziewczyny - recenzja 4

 

wredne dziewczyny - recenzja 5

 

Obejrzyj zwiastun filmu „Wredne dziewczyny”.

GD Star Rating
loading...
Wredne dziewczyny - recenzja filmu, 5.0 out of 5 based on 4 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz