Najlepsze filmy o miłości – zagłosuj do 17.02

filmy o miłości

@Doug88888, Flickr

Luty zdecydowanie jest miesiącem, który kojarzy się z Walentynkami, a więc serduszka, czerwień, tulipany, róże i romantyczne piosenki grane przez stacje radiowe stają się wszechobecne. W związku powyższym, portal Eskacinema.pl ogłosił konkurs na najlepszy film o miłości. Do 17 lutego uczestnicy mogą zgłaszać swoje propozycje w komentarzach. Najciekawsze wypowiedzi zostaną uhonorowane nagrodami w postaci filmów „Big Love” oraz „Step Up 4”. Później powstanie ranking walentynkowych wyciskaczy łez.

Organizatorzy nie narzucają w zasadzie żadnych ograniczeń, dlatego można podać dowolny film romantyczny, może to być zarówno komedia, jak i melodramat, byle tylko motywem przewodnim była miłość. Nie jest też ważne, kiedy film został wyprodukowany, a więc mogą to być zarówno miłosne klasyki, jak i całkiem nowe produkcje. Regulamin konkursu jest dostępny na Eskacinema.pl. Jedyne co trzeba zrobić, żeby wziąć w nim udział, to zalogować się na tej stronie w Klubie Eska, a następnie pod artykułem o konkursie wpisać w komentarzu tytuł najlepszego według nas filmu o miłości wraz z uzasadnieniem. Organizatorzy wyłonią najciekawsze wypowiedzi.

Pod uwagę będą brane tylko komentarze wysłane do 17 lutego przed godz. 23.59. Nagrody zostaną wysłane drogą pocztową, listem poleconym. Część internautów już zdążyła wpisać swoje propozycje. I tak wcale nie trzeba było długo czekać na ponadczasowego „Titanica” z Leo DiCaprio i Kate Winslet. Nie zabrakło też ekranizacji klasycznych romansów Nicholasa Sparksa – „A walk to remem ber” (polski tytuł: „Szkoła uczuć”), a także kultowego już „Pamiętnika”.

Jeśli mówimy o ekranizacjach, to należy wspomnieć też o „P.S. Kocham Cię”, który wyciska łzy właściwie już od pierwszych minut aż do samego końca. Padło też kilka głosów na „Malowany welon”, który opowiada historię małżeństwa z rozsądku, w którym brakuje miłości, ale po latach para uczy się żyć ze sobą. Jak na melodramat przystało, jest już wtedy za późno. Specyficzną historią o miłości, i to trudnej oraz dość kontrowersyjnej jest „Tajemnica Brokeback Mountain”, na którą również ktoś zagłosował. Inne typy internautów to między innymi „Trzy metry nad niebem” oraz jego kontynuacja „Tylko Ciebie chcę”, a także „Dom nad jeziorem” z Sandrą Bullock i Keanu Reevesem. Wśród propozycji do rankingu nie mogło zabraknąć również „Uwierz w ducha” czy „Dirty Dansing”.

GD Star Rating
loading...

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz