Shrek Forever

Shrek Forever
Shrek Forever

bajka, komedia, familijny
Reżyser: Mike Mitchell
Produkcja: USA
Premiera: 9 lipca 2010 (Polska) 21 kwietnia 2010 (świat)
Dystrybucja: United International Pictures Sp. z o. o.

No i stało się – twórcy przygód Shreka zapowiedzieli, że jest to już ostatnia z jego przygód. Ponownie mamy do czynienia z produkcją zrealizowaną tak błyskotliwie i przemyślnie, iż nadaje się zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Kino familijne w pełnej krasie, każdy będzie się zaśmiewał podczas seansu, a po nim cała rodzina będzie miała wspólny temat.

Scenariusz nowej części został stworzony przez Josha Klausnera, m. in. w oparciu o motywy z książki „Shrek” autorstwa Williama Steiga. Historia opowiada o tym, jak Shrek znalazł się na swoim bagnie. Poza tym jest to narracja o znudzeniu życiem i potrzebie przypomnienia sobie wartości tego, do czego przywykliśmy. Temat wydaje się grobowo poważny, jednak w wykonaniu reżysera Mike’a Mittchela nabiera rewiowej lekkości.

Sławny Ogr, po wydarzeniach z poprzednich części, osiadł na bagnach. Jego samotnia już nie jest samotnią. Toczy się w niej sielankowe, rodzinne życie. No, może nie do końca tak idealne, bo bohaterów nieustannie nachodzą turyści… Zmęczony rutyną Shrek chce uciec od monotonii. Napotyka osobę, która podejmuje się spełnienia dziwnego życzenia – powrót do kawalerskiej, pełnej przygód tułaczki w zamian za czas z obecnego życia. Diabelska transakcja oczywiście przysporzy bohaterowi mnóstwo problemów.

Shrek Forever” to nie tylko dosyć gorzka i sarkastyczna opowieść o nudzie dorosłego życia. Film ma także sporo pozytywnych przesłań, które mogą być dobrą lekcją dla dzieci, a dla ich rodziców dobrym przypomnieniem tego, co ważne. Chociażby klasyczna bajkowa zasada, że dobre uczynki popłacają.

Dodatkowym atutem filmu jest możliwość obejrzenia go w 3D. W trójwymiarowej technologii wrażenia są oczywiście niesamowite. Szczególnie porywająca jest scena z lecącymi czarownicami.

GD Star Rating
loading...
Shrek Forever, 4.2 out of 5 based on 13 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

2 komentarze

 1. shrek /

  bardzo interesująca jest ta bajka i ciekawa
  ***SUPER***

  GD Star Rating
  loading...
 2. klaki /

  super co nie???:):)

  GD Star Rating
  loading...

Zostaw komentarz