Och, życie

Och, życie

Och, życie

komedia, dramat, romans
Reżyser: Greg Berlanti
Produkcja: Stany Zjednoczone
Data premiery: 03.12.2010 (Polska) 02.10.2010 (Świat)
Dystrybucja: Warner Bros. Entertainment Polska Sp. z o. o.

Obraz dla lubiących w kinie nieskomplikowaną historię z happy endem. Lekkość filmu nie oznacza w tym wypadku, że zwolnieni jesteśmy z myślenia.

Och, życie” zaliczane jest do gatunku komedii romantycznych, czyli oglądamy uczuciowe rozterki głównych bohaterów, którzy na koniec żyją długo i szczęśliwie. Eric Messer (Katherine Heigl) i Holly Berenson (Josh Duhamel)  mają świetnie poukładane życie zawodowe natomiast są samotni, co bardzo przeszkadza ich wspólnym znajomym. Postanawiają więc zorganizować im randkę w ciemno, która, najłagodniej rzecz ujmując, zniechęca oboje do siebie. Na kolejnych spotkaniach organizowanych w gronie przyjaciół są dla siebie prawdziwą udręką, zarówno Eryk jak i Holly starają się nie wchodzić sobie w drogę. Jak to bywa w komediach romantycznych los sprawia, że muszą zacząć z sobą rozmawiać.

Ich życie zmienia zapis w testamencie ich najbliższych przyjaciół, którzy tracą życie w wypadku samochodowym. Niedoszła para musi zająć się ich kilkumiesięczną córeczką Sophie, której są rodzicami chrzestnymi. Na domiar złego muszą zamieszkać oboje z dziewczynką w jej rodzinnym domu. I tu pojawia się cała masa śmiesznych historii, bo oboje nie mają zielonego pojęcia o pielęgnacji niemowlęcia, a po drugie trudno jest pogodzić pracę z opieką nad Sophie tak, by nie odczuła braku rodziców. Do tego oboje muszą się dotrzeć, bo ich podejście do życia i obowiązków jest z goła inne. Ona jest poukładaną i zdyscyplinowaną właścicielką sklepu ze zdrową żywnością, on za to jest bałaganiarzem i przebiera w kobietach, co ułatwia mu jego praca, ponieważ pracuje w telewizji, jako dziennikarz działu sportowego.

Znając konwencje tego typu filmów nie trudno zgadnąć jak wszystko się skończy. W kinie zawsze warto zobaczyć ambitniejsze kino, a „Och, życie” pewnie za kilka tygodni pojawi się na DVD i będzie dobrym prezentem na walentynkowy wieczór. Główne role grają w nim Katherine Heigl, znana z bardzo popularniejszego w ostatnich latach serialu „Chirurdzy” i Josh Duhamel grający w „Transformers” i serialu „Las Vegas”.

GD Star Rating
loading...
Och, życie, 3.9 out of 5 based on 6 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz