Coś – recenzja filmu

Coś - recenzja filmuRecenzja filmu: Coś (The Thing)

horror, sci-fi
Reżyseria: Matthijs van Heijningen Jr.
Scenariusz: Eric Heisserer
Premiera: 16.12.2011 (Polska) 10.10.2011 (świat)
Produkcja: Kanada, USA

„Coś” z 2011 r. to prequel słynnego horroru wyreżyserowanego przez Johna Carpentera w roku 1982. Ukazuje nam historie, które w zamyśle autora, wydarzyły się przed tym, co ukazano w fabule obrazu sprzed lat.

Na Antarktydzie zostaje znaleziony wielki statek kosmiczny. Znany naukowiec, Sander (Ulrich Thomsen) postanawia przypisać sobie jego odkrycie. Skupiony na rozsławianiu swojego osiągnięcia, nie myśli o tym, co tak naprawdę może nieść za sobą zaskakujące znalezisko. Ocknie się dopiero wtedy, gdy pasażer pojazdu zacznie siać spustoszenie wśród naukowców. Wszystko dzięki temu, że nieznajoma kreatura ma nadzwyczajne zdolności i może przekształcać swoje ciało w różnorodne twory. Tymi, którzy postanowią stawić czoła monstrum, będą paleontolog Kate (Mary Elizabeth Winstead) oraz pilot Carter (Joel Edgerton).

W pierwotnej wersji „Coś” akcja toczyła się wokół grupy naukowców, którzy prowadzili prace badawcze na Antarktydzie, dopóki niezdefiniowane „coś” zaczęło ich zabijać.

Współczesny film jest natomiast swoistym wstępem do znanej już widzom historii.

Dla tych, którzy uwielbiają „Coś” Carpentera, nowy film może stać się interesującym dodatkiem. Dla tych, którzy jeszcze nie oglądali starszego filmu, obraz Heijningena może być naprawdę świetny. Chociaż pojawiają się tu bezsensowne, raczej naciągane momenty, to jednak całość tworzy zwartą historię, w której akcja rozgrywa się bardzo szybko.

Dynamika filmu pozwala czuć bezustanne napięcie, a to przecież jeden z ważniejszych elementów dobrego horroru. Nie brakuje też potoków krwi i całego szeregu trupów, więc tego, czego poszukują miłośnicy gatunku.

„Coś” raczej nie ma szansy stać się klasykiem wśród horrorów, ale będzie dobrym uzupełnieniem znanej od lat, pierwszej części. Nie zachwyca, ale zapewnia to, czego oczekujmy włączając horror – napięcie, krew i śmierć.

 

Coś - recenzja filmu

Coś - recenzja filmu

 

Obejrzyj zwiastun filmu „Coś”.

GD Star Rating
loading...
Coś - recenzja filmu, 5.0 out of 5 based on 2 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz