Licencja na uwodzenie

Heartbraker

Heartbreaker. Licencja na uwodzenie (2010)

komedia romantyczna
Reżyseria: Pascal Chaumeil
Produkcja: Francja, Monako
Premiera: 13.08.2010 (Polska) 23.01.2010 (Świat)
Dystrybujca: Monolith Films

Amerykańskie komedie romantyczne są lekko strawnym daniem, mimo wykorzystywanie w kółko tego samego schematu rozwoju akcji. W takich przypadkach liczy się oprawa. W licencji na uwodzenie reżyser Pascal Chameila zapewnił nam dobrze dobraną obsadę oraz ciekawą realizację pomysłu.

W rolę tytułowego łamacza serc wcielił się Roman Duris. Jest przystojnym amantem, jakby wyciętym z gazety. Jednak posiada nietypową i intrygującą profesję. Za niemałe pieniądze rozkochuje w sobie kobiety, a później je porzuca. Jaki w tym sens? Wynajmują go rodziny bądź znajomi potencjalnej ofiary. Jego misją jest rozbicie obecnego związku, który nie ma przyszłości. Sami wiemy, że zazwyczaj miłość jest ślepa i trwamy przy partnerze wbrew zdrowemu rozsądkowi. Gdy dotychczasowa więź partnerska się rozpadnie na rzecz kochanka, ten zrywa z uwiedzioną kobietą dając jej szanse na rozpoczęcie innego związku. Taktyka dość bolesna, jednakże skuteczna.

Praca głównego bohatera idzie jak z płatka do momentu otrzymania zlecenia od troskliwego ojca, który rozkazuje rozbić związek ukochanej córki. Juliette (Vanessa Paradis) lada dzień ma poślub mężczyznę swoich marzeń – Jonatana. Łamacz serc ma trudny orzech do zgryzienia, ponieważ Juliette wydaje się wręcz zalotoodporna. Sfrustrowany amant zaczyna tracić dystans do pracy i sam niepostrzeżenie wpada we własne sidła. Historia nabiera tempa i zwrotów akcji pokazując, że najciekawsze momenty życia to te, które nie są ujęte w naszych planach.

Film nie jest jakimkolwiek przełomowy osiągnięciem kinematografii, powtarza pewne wzorce z innych tworów tego gatunku. Jednak w tym przypadku włącza się wszystkim znany czar kina Hollywood. Oglądamy życie, w którym ludzie mają piękne domy, pieniądze a ich jedyne problemy są na miarę komedii romantycznej. „Łamacz serc” z pewnością jest nieocenioną pozycją dla zakochanych par w ramach spędzania letnich wieczorów.

GD Star Rating
loading...
Licencja na uwodzenie, 2.7 out of 5 based on 3 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz