Bracia Klitschko – recenzja filmu

Recenzja Braci KlitschkoRecenzja filmu: Bracia Klitschko (Klitschko)

biograficzny, dokumentalny
Reżyseria: Sebastian Dehnhardt
Scenariusz: Sebastian Dehnhardt
Premiera: 08.09.2011 (Polska) 04.2011 (świat)
Produkcja: Niemcy

Film „Bracia Klitschko” opowiada historię o dwóch najsłynniejszych braciach w świecie sportu. Ukraińscy pięściarze Witalij i Władimir Kiczko są ukazani od początku ich kariery, poprzez pierwsze sukcesy aż po ciężką drogę na sam szczyt.

Dokument ten przybliża widzom życie i dokonania sportowe utalentowanego rodzeństwa, przytacza pierwsze triumfy jak i upadki przyszłych mistrzów – znajdziemy tu nagranie z 1992 roku, w którym Witalij opowiada o dzieciństwie, stare zdjęcia i wspomnienia rodziców Kiczko, fragmenty walk i niepublikowanych dotąd wywiadów, komentarze trenerów bokserskich, a także wypowiedzi sław ze świata sportu i show biznesu.

Co ciekawe w fabule filmu znalazło się również miejsce na przytoczenie kilku zabawnych historyjek z udziałem braci, jak np. pierwsza wizyta Witalija w Ameryce. Biografia rodzeństwa Kliczko przeczy typowym stereotypom osób uprawiających sporty walki: są to osoby wysoko wykształcone, posiadające tytuły doktorskie, ambitne i kulturalne.

Nie wszystkim podoba się ten ugrzeczniony wizerunek pięściarzy, bo przecież boks to sport dla niegrzecznych chłopców. Jednak po obejrzeniu filmu nie ma się wątpliwości – to właśnie główni bohaterzy dokumentu są jego bezsprzecznymi mistrzami.

Wspaniałe warunki fizyczne i psychiczne, uparte dążenie do celu oraz hart ducha umożliwiły im wspięcie się po drabinie sukcesu na sam jej szczyt. Jest to pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów sportów walki i braci-mistrzów. Jednak osoby uprzedzone do tego rodzaju sportu po obejrzeniu tej biografii również nie powinny być zawiedzione – film nie przedstawia jedynie krwi i nikomu niepotrzebnej przemocy, ale ukazuje świat boksu w innym świetle.

W głównych rolach obsadzono Witalija i Władimira Kliczko, Lamona Brewstera, Chrisa Byrda, Natalie Kliczko, Lennoxa Lewisa, Klausa-Petera Kohla i wiele innych osobistości. Na tą produkcję po prostu trzeba wybrać się do kina!

Obejrzyj zwiastun filmu „Bracia Klitschko”.

GD Star Rating
loading...
Bracia Klitschko - recenzja filmu, 4.5 out of 5 based on 2 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz