Człowiek z blizną (Scarface)

Człowiek z blizną

Człowiek z blizną (1983)

Akcja, dramat

Produkcja: USA
Data Premiery: 1983-02-29 (Polska), 1983-02-14 (Świat)

Człowiek z Blizną„Film opowiada o pewnym Kubańczyku Antonio Montana (Al Pacino), który w ramach projektu mającego umożliwić niektórym mieszkańcom wyspy wyjazd do krewnych w Stanach Zjednoczonych przybywa do Ameryki. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej do programu pada podejrzenie o przestępczą przeszłość Toniego oraz zapada decyzja o umieszczeniu go w obozie internowania w stanach. W obozie Tony poznaje Mannego, z którym wyświadcza przysługę dla pewnego mafiozy dzięki której ucieka podczas zamieszek.

Praca za grosze w budce z hot-dogami nie zaspokaja ambicji Tonego, zupełnie inaczej wyobrażał sobie życie w stanach. Wtedy pojawia się prawa ręka znanego w mieście gangstera Lopeza który zleca Tonemu małą robotę polegająca na odebraniu przesyłki z motelu. Dzięki swojej bezczelności i ogromnej pewności siebie Tony dostarcza przesyłkę do rąk samego bossa Franka Lopeza wywołując na nim ogromne wrażenie i natychmiastowo stając się jednym z jego ludzi. Podczas rozmowy w domu Lopeza Montana zakochuje się w jego młodziutkiej żonie Elvirze (Michelle Pfeiffer), która z początku z ignorancją i odrazą podchodziła do jego bardzo śmiałych zalotów, jednak z czasem kiedy bliżej poznaje Montane zaczyna czuć ku niemu coraz to większą sympatie.

Wkrótce Tony zostaje wysłany przez Lopeza do ameryki południowej by negocjować warunki ogromnego transportu z narkotykowym baronem. Tam zyskuje ogromne zaufanie narkotykowego króla stając się najbardziej wpływowym pośrednikiem w mieście. Niedługo potem młody Tony postanawia wykorzystać swoje wpływy i zaczyna działać na swój rachunek, kradnąc przy okazji żonę Lopezowi i eliminując jego samego w rewanżu za zorganizowany przez niego zamach. W dalszej części filmu Tony wraz z kumplem z obozu Manym budują swoje narkotykowe imperium oraz zmagają się ze związanymi z tym problemami. Film posiada niepowtarzalny klimat oraz świetnie dobraną oprawę muzyczna, ogląda się go naprawdę z zaciekawieniem. Jest to obowiązkowa pozycja dla wszystkich fanów Alla Pacino.

GD Star Rating
loading...
Człowiek z blizną (Scarface), 2.3 out of 5 based on 30 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

6 komentarzy

 1. migotka88 /

  Tony jest KUBAŃCZYKIEM! Niewybaczalny błąd (mnie się taki wydaje, ponieważ to mój ulubiony film i znam go na pamięć) 😛

  GD Star Rating
  loading...
 2. Tomson /

  Tony nie poznaje Mannego w obozie internowania – siedzieli razem w więzieniu na Kubie. Błędy!

  GD Star Rating
  loading...
 3. Jacek /

  Zamiast recenzji autor popełnił streszczenie. Ogólnie tekst na poziomie gimnazjalnym

  GD Star Rating
  loading...
 4. Michał /

  To jest recenzja? Autor chyba skończył podstawówkę wieczorową.

  GD Star Rating
  loading...
 5. wojtek /

  Hmm, trochę to śmieszne, że recenzja redakcji jest na takim poziomie, no ale ciiii 🙂

  GD Star Rating
  loading...
 6. TwojeFilmy.pl /

  Redakcja dystansuje się od tego tekstu 😉 Recenzja została napisana przez osobę nie posiadającą u nas konta, dlatego dodano ją z taką sygnaturką (teraz w takich przypadkach stosujemy sygnaturkę ‚autor’, więc zaraz to zmienimy :). Tekst ukazał się w 2008 i obecnie nie jesteśmy nawet w stanie namierzyć osoby, która go napisała.

  GD Star Rating
  loading...

Zostaw komentarz