Kobiety pragną bardziej

Kobiety pragną bardziej

Recenzja filmu: Kobiety pragną bardziej (He’s Just Not That Into You)

dramat, komedia romantyczna
Reżyseria: Ken Kwapis
Scenariusz: Abby Kohn, Marc Silverstein
Premiera: 05.02.2009 (świat), 20.02.2009 (Polska)
Produkcja: Holandia, Niemcy, USA

Komedia romantyczna, ale nie przesłodzona. Prawdziwa, pełna nie tylko pozytywnych uczuć, ale też żalu, goryczy, zawodów i smutku. Może być przestrogą, lekcją bądź też pocieszeniem.

Fabuła filmu jest średnio skomplikowana. Poznajemy losu kilku osób, które tkwią w związkach, poszukują partnerów czy też nawet nie chcą z nikim związać się na stale. Ich drogi łączą się i rozchodzą, przeplatając, gmatwając i wpływając na dalsze losy. Janine (Jennifer Connelly) i Ben (Bradley Cooper) są małżeństwem, ale od pewnego czasu nie mogą znaleźć wspólnego języka. Anna (Scarlett Johansson) to młoda., beztroska instruktorka aerobiku, która preferuje wolne związki. Beth (Jennifer Aniston) jest nieszczęśliwa w związku z Neilem (Ben Affleck), nie mogąc doczekać się jego oświadczyn. Mary (Drew Barrymore) jest singielką, bo nie ma czasu na spotkania z mężczyznami. Mimo to, szuka miłości przynajmniej internetowo. Natomiast Gigi (Ginnifer Goodwin) desperacko poszukuje mężczyzny, z którym będzie mogła spędzić resztę życia. Losy wszystkich bohaterów ulegną zmianie, choć niekoniecznie tak, jak oni sami by sobie tego życzyli.

Typowa komedia romantyczna, ale zabarwiona przygnębiającymi refleksjami. To taki lekki film, który spodoba się wielu kobietom, a u mężczyzn spowoduje mdłości wynikające z przesłodzenia. Bo co z tego, że w życiu bywa trudno i film stara się to pokazać? Jak przystało na amerykańską komedię romantyczną, ostatecznie wszyscy są zadowoleni nawet, jeśli spotkało ich wiele przykrości.

Można stwierdzić, że „Kobiety pragną bardziej” jest wspaniałą lekcją życia. Choć nie jest to film ambitny, to udowadnia, że jeśli się postaramy, nawet z trudnych doświadczeń możemy wyjść obronną ręką, dostrzegając w nich pozytywy i skrzętnie je wykorzystując.

Wadą filmu jest obsada. Znani i cenieni aktorzy nie mieli okazji, by pochwalić się swoimi umiejętnościami. Nikt z nich nie wybija się na tle pozostałych, a całość prezentuje się bardzo przeciętnie. Może, gdyby było tu mniej gwiazd, łatwiej byłoby zwrócić na kogoś uwagę. Może mniej popularni aktorzy bardziej staraliby się podbić serce widza?

„Kobiety pragną bardziej” to film dobry na spokojny wieczór. Nie zachwyca, ale też nie jest gniotem. Bije od niego przeciętność i właśnie dzięki temu, jest tak odprężający.

Obejrzyj zwiastun filmu „Kobiet pragną bardziej”.

GD Star Rating
loading...
Kobiety pragną bardziej, 4.3 out of 5 based on 4 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz