Jodie Foster poślubiła swoją partnerkę

Jodie Foster

quicheisinsane …, flickr

Jodie Foster wzięła ślub! Jej żoną została dawna partnerka aktorki i prezenterki telewizyjnej Ellen DeGeneres, Alexandra Hedison.

Chociaż aktorka znana głównie z ról w filmach „Taksówkarz”, „Oskarżeni” oraz „Milczenie owiec” dokonała coming outu dopiero w ubiegłym roku, to jednak jej orientacja seksualna była w Hollywood tajemnicą Poliszynela już od wielu lat. Nikt nie przypomina sobie związków Foster z mężczyznami.

Informację o ślubie 51-letniej Jodie Foster z aktorką i fotografką Alexandrą Hedison przekazał portal E!Online, który jako pierwszy zdobył oficjalne potwierdzenie od rzecznika prasowego znanej aktorki. Ślub odbył się w połowie kwietnia. Wcześniej Foster i Hedison spotykały się przez ok. 12 miesięcy. O swojej miłości opowiadały już w ubiegłym roku, gdy w wywiadach podkreślały, że są w sobie szaleńczo zakochane.

Aktorski światek przez wiele plotkował o tym, że Jodie Foster spotyka się z kobietami, jednak aktorka oficjalnie przyznała się do tego dopiero w ubiegłym roku podczas gali rozdania Złotych Globów. Zdobywczyni dwóch Oscarów podziękowała wtedy swojej byłej partnerce, Cydney Bernard, z którą wychowywała dwóch synów – Charliego i Kita. Przemowa Foster nie była zaskoczeniem dla Hollywood, jednak doceniono, że aktorka wreszcie otwarcie przyznała się do swojej orientacji.

Natomiast Alexandra Hedison nigdy nie ukrywała, że preferuje związki z kobietami. Córka aktorów Bridget oraz Davida Hedisonów spotykała się już wcześniej z aktorką i prezenterką telewizyjną Ellen DeGeneres, która dawno temu dokonała coming outu. Panie były ze sobą przez 3 lata. Poza tym, Edison niegdyś wystąpiła w serialu opowiadającym o problemach w związkach. Otwarcie przyznawała się do orientacji homoseksualnej.

Jodie Foster to jedna z ciekawszych aktorek Hollywood. Chociaż na co dzień stroni od skandalów i stosunkowo rzadko grywa w filmach, to jednak trudno podważyć jej aktorskie umiejętności. Furorę zrobiła już jako nastolatka, gdy w 1976 r. zagrała w kontrowersyjnym „Taksówkarzu”. Jej największym sukcesem były jednak dwa Oscary za role w filmach „Oskarżeni” (1988) oraz „Milczenie owiec” (1991).

Ostatnim wyróżnieniem, jaki otrzymała Foster była nominacja do Złotego Globu, którą przyznano jej w 2011 r. za role w filmie „Rzeź”. Najnowszym filmem, w którym gra Foster jest „Elizjum” z 2013 r.

GD Star Rating
loading...

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz