Halloween – recenzja filmu

Halloween filmRecenzja filmu: Halloween

horror
Reżyseria: Rob Zombie
Scenariusz: Rob Zombie
Premiera: 26.10.2007 (Polska), 31.08.2007 (świat)
Produkcja: USA

Współczesna wersja kultowego horroru w reżyserii lubującego się w makabrze Roba Zombie. Chociaż fabuła praktycznie nie różni się od tej znanej z filmu nakręconego w 1978 r., to jednak fani Zombie dostrzegą jego wkład w cały obraz.

6-letni Michael Myers to chłopiec z widocznymi zaburzeniami emocjonalnymi, który czerpie przyjemność ze znęcania się nad słabszymi. Kiedy nadarza się okazja, by pokazać, że potrafi przeciwstawić się także tym silniejszym, od razu z niej korzysta. W noc Halloween, pod nieobecność matki zabija starszą siostrę, jej chłopaka oraz swojego ojczyma. Przy życiu zostawia tylko malutką siostrę.

Rob Zombie nakręcił „Halloween” w nieco inny sposób niż jego poprzednik John Carpenter. Przede wszystkim, Zombie bardziej skupił się na sytuacji życiowej Myersa i dokładniej pokazał, w jakich warunkach wychowywał się nieletni zabójca. Reżysera trzeba pochwalić za dokładność w odtworzeniu oryginalnej historii, jej skrzętne uzupełnienie i nadanie jej nowoczesności. Większość współczesnych widzów „Halloween” z 2007 r. spodoba się bardziej niż to z 1978. Ci, którzy uwielbiali oryginał mogą być jednak zawiedzeni.

„Halloween” Roba Zombie było dokładnie takie, jak się tego spodziewałam. Trochę jednak nudne było oglądanie filmu identycznego, jak ten sprzed lat, mającego jedynie żywsze kolory wynikające z postępu technicznego i wykorzystania lepszych sprzętów. Niestety, gra aktorska jest przeciętna, a jedynym bohaterem zapadającym w pamięć staje się nie tyle Michael Meyers, co jego psychiatra, dr Samuel Loomis (Malcollm McDowell), który bardzo dobrze odnalazł się w swojej roli. Uwagę, jak w innych obrazach Roba, zwraca też jego żona Sheri Moon Zombie. Choć nie grzeszy talentem, to jednak miło się na nią patrzy, a z rolą matki Michaela poradziła sobie całkiem nieźle.

W filmie jest dużo krwi i psychopatii, a widz po raz kolejny uświadamia sobie, że nikt nigdy nie zrozumie chorego umysłu seryjnego mordercy. A to oznacza, że obraz Roba Zombie jest idealny dla fanów gatunku.

Obejrzyj zwiastun filmu „Halloween”.

GD Star Rating
loading...
Halloween - recenzja filmu, 4.0 out of 5 based on 5 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz