Forrest Gump

Forrest Gump (1994)

dramat, komedia
Reżyseria: Robert Zemeckis
Produkcja: USA
Data premiery:04.11.1994 (Polska) 23.06.1994 (Świat)
Dystrybutor:  Paramount Pictures

Niewiele filmów potrafi bawić i wzruszać jednocześnie. Jeśli dodamy do tego poruszającą, ale nie ckliwą historię miłosną otrzymamy prawdziwy ewenement. I taki właśnie jest Forrest Gump.

Tytułowy bohater ( w tej roli Tom Hanks) urodził się w latach 50tych w Alabamie i od początku nikt nie dawał mu najmniejszych szans na sukces. Był upośledzony i łatwowierny, miał niedowład nóg i na dodatek nie miał ojca, który broniłby syna przed silniejszymi i bądź co bądź sprawniejszymi kolegami. Mimo tych wszystkich niedogodności, ostatecznie jego życie było o wiele ciekawsze i bardziej wartościowe od życia innych, bardziej inteligentnych i bardziej utalentowanych osób.

Został gwiazdą footballu, mistrzem świata w ping-pongu, podróżnikiem i bohaterem wojennym i biznesmanem prowadzącym intratny interes. Był w Wietnamie, Chinach, Waszyngtonie, Nowym Jorku, Luizjanie i wielu innych miejscach na świecie. Poznał wiele legendarnych postaci, w tym samego prezydenta USA. Jego życie to najlepszy dowód na to, że nie ma takich przeszkód, których nie dałoby się pokonać, walcząc o realizację swoich marzeń. Przez cały czas nie zapominał też o tym, co w życiu najważniejsze, o miłości. Zakochany w swojej przyjaciółce z dzieciństwa Jenny, walczył o to, by po latach na nowo się z nią spotkać. Czy ostatecznie mu się to udało? Warto obejrzeć film, chociażby po to, żeby znaleźć odpowiedź na to pytanie. Historia Forresta Gumpa jest pełna ciepła i uroku. Dodatkowym atutem jest gra aktorska, Tom Hanks w roli Forresta i Wright Penn jako Jenny stworzyli iście mistrzowskie kreacje.

Ciekawa historia, w połączeniu z utalentowanymi aktorami i umiejętną realizacją to gwarancja sukcesu. Forrest Gump to z pewnością jeden z filmów powinien obejrzeć choć raz w swoim życiu. To także film, do którego warto wracać, by raz po razie przypominać sobie, że marzenia są po to, by je realizować.

GD Star Rating
loading...
Forrest Gump, 4.5 out of 5 based on 24 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

4 komentarze

 1. niunia /

  recenzja fajna i ciekawa , ale brakuje w niej tego czego nauczyciele domagają się najbardziej . czyli twórcy filmowi , rodzaje planów i kiedy powstał ten film .

  GD Star Rating
  loading...
 2. bauer01 /

  Zeby zrobic dobry film trzeba miec dobra story. Amerykanie umieja opowiadac i oto tutaj mamy historie wspaniale opowiedziana. Mistrzowska gra, wspaniala muzyka,glebokie mysli zawarte, wartka akcja a takze uzycie dawnych kronik filmowych zsynchronizowane z aktorami dodaje autentycznosci.Ogolnie mowiac majstersztyk!

  GD Star Rating
  loading...
 3. Zgadzam sie z bauerem01, film jest genialny. Co kroć go oglądam zawsze mnie ciekawi i nigdy się to nie zmieni. Każdy powinien go co najmniej raz w życiu obejrzeć.

  GD Star Rating
  loading...
 4. hardman /

  Super recenzja krótka fajna i na temat zero pierdolamento Polecam

  GD Star Rating
  loading...

Zostaw komentarz