Historia Jamesa Browna w tym roku w kinach

James Brown - pomnik

happy via, flickr

Chociaż nie wiadomo jeszcze, kiedy w Polsce odbędzie się premiera biograficznego filmu opowiadającego o losach jednego z najbardziej znanych muzyków r’n’b oraz soul Jamesa Browna, to jednak pojawił się już pierwszy zwiastun tego obrazu. Na amerykańskie ekrany produkcja pt. „Get On Up” wejdzie 1 sierpnia 2014 r. Trudno jest określić, czy jest szansa, aby film zagościł u nas jeszcze w tym roku, czy pojawi się dopiero w roku następnym.

Film opowiadający historię życia Jamesa Browna, któremu udało się wyrwać z życia w biedzie i – mimo licznych przeciwności losu – zdobyć status międzynarodowej gwiazdy został nakręcony przez Tate’a Taylora. Chociaż nie ma on jeszcze zbyt dużego doświadczenia w kręceniu, to jednak jego „Służące” spotkały się z bardzo dobrym odbiorem zarówno ze strony widzów, jak i krytyków. Za ten film otrzymał nawet nominację do nagrody Satelita. Szerszej widowni Tylor znany jest jednak głównie, jako aktor. Pojawił się m.in. w „Planecie małp”, „Ja, szpieg” oraz „Do szpiku kości”. Za tę ostatnią rolę dostał Nagrodę Gotham.

W rolę samego Jamesa Browna wciela się znany z filmu „42 – Prawdziwa historia amerykańskiej legendy” Chadwick Boseman. Obok niego, na ekranie wystąpią Viola Davis w roli matki Browna oraz Octavia Spencer w roli jego ciotki. W „Get On Up” pojawić mają się też Dan Aykroyd, Lennie James, Tika Sumpter, Josh Hopkins, Craig Robinson oraz Jill Scott. Scenariusz do filmu napisali Steven Baigelman, Jez Butterworth oraz John-Henry Butterworth. Ciekawostką jest fakt, iż jednym z producentów tego obrazu jest lider legendarnego zespołu The Rolling Stones, Mick Jagger. Drugim producentem został natomiast Brian Grazer, który odpowiadał także za produkcję „Pięknego umysłu”.

Obraz ma prezentować młodzieńcze lata życia ikony r’n’b, pokazując, w jaki sposób – dzięki uporowi i determinacji – udało mu się dotrzeć na sam szczyt. To opowieść o spełnianiu marzeń, sile psychicznej oraz o bezgranicznej miłości do muzyki. To także historia o wyjątkowej pracowitości, ponieważ niewielu jest artystów takich, jak Brown, który rocznie wypuszczał na rynek średnio 4 nowe albumy, przy czym w 1969r. wydał ich aż 9! Łącznie nagrał ponad 50 płyt i 119 singli. Do jego największych przebojów należą „It’s a Man’s World” oraz „I Got You (I Feel Good)”. James Brown wystąpił też w spektaklu „The Blues Brothers” oraz w jego ekranizacji.

GD Star Rating
loading...

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz