DiCaprio zagra Rasputina?

Leonardo DiCaprio

[źródło:flickr, Sebastian Niedlich (Grabthar)]

Leonardo Dicaprio w ciągu ostatniego dziesięciolecia zaliczył na swoim koncie wiele intrygujących ról. Co prawda zasłynął rolą Jacka w „Titanicu”, ale przed tą produkcją wziął udział w takich filmach jak „Całkowite zaćmienie”, „Co gryzie Gilberta Grape’a” czy „Romeo i Julia”. Nierzadko odtwarzał ekscentryczne postacie historyczne oraz te ze świata literatury (jak ostatnio Wielki Gatsby). Wszystko wskazuje na to, że do tej specyficznej kolekcji ról dołączy kolejna.

Pojawiły się pogłoski na temat planów wytwórni Warner Bros, która zamierza zrealizować film o losach rosyjskiego duchownego-szarlatana – Grigorija Rasputina. Specjalnie dla Leonarda DiCaprio scenariusz napisze Jason Hall. Produkcja będzie prawdopodobnie nosiła prosty tytuł „Rasputin” i nakreśli głęboki rys psychologiczny legendarnej postaci. Twórcy nie chcą skupiać się wyłącznie na działalności duchownej i uzdrowicielskiej Rasputina, ale też na jego życiu prywatnym, jego kontaktach z carem Mikołajem II, ale też o jego dzieciństwie.

Podobno to właśnie ten okres zaważył na jego późniejszej karierze. Jako dziecko stracił brata, którego uznawał za lepszą wersję samego siebie. Postać Rasputina jest zresztą ciekawa nie tylko ze względu na jego kontrowersyjny sposób życia, ale też z powodu nie do końca wyjaśnionych okoliczności śmierci. Nie jest tajemnicą, że wielu ludziom Rasputin przeszkadzał. Zgodnie z jedną z najbardziej prawdopodobnych wersji, został zabity przez samego księcia Dimitra Pawłowicza. Jednej nocy Rasputin został postrzelony, następnie duszony, ponownie postrzelony, a na końcu go utopiono.

Wiele elementów jego życia pozostaje wciąż niepewnych, wciąż pozostaje wiele domysłów i legend, z których historycy starają się złożyć jego życiorys. Mimo iż podawał się za mnicha, wywodził się z chłopskiej rodziny. Nigdy nie chodził do szkoły, a we wsi słynął z zamiłowania do alkoholu, kobiet i bijatyk w gospodzie. Przełom w kwestii wiary według jednych źródeł nastąpił po śmierci brata. Inne źródła podają, że była to śmierć jego dziecka. Niemniej jednak, zaczął podróżować po klasztorach i rozpoczął duchowe poszukiwania. Pewne jest to, że jako postać historyczna wyróżniał się ogromną charyzmą. Jak dotąd nie ujawniono więcej szczegółów na temat samego filmu. Trzeba będzie na nie trochę poczekać.

GD Star Rating
loading...

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz