Bikiniarze

BikiniarzeRecenzja filmu: Bikiniarze (Stilyagi)

melodramat, musical
Reżyseria: Walerij Todorowski
Scenariusz: Jurij Korotkow
Premiera: 2.08.2010 (Polska) 25. 12. 2008 (świat)
Produkcja: Rosja

„Bikiniarze” to historia młodych ludzi, którzy walczą o prawo do bycia sobą. Nie dają wpisać się w ogólnie przyjęte schematy, słuchają innej muzyki, ubierają się inaczej. Zdecydowanie wyróżniają się na tle szarej, smutnej Moskwy, w której przyszło im żyć.

W filmie nie zabrakło też namiętnego romansu. Miłość łamie tu wszelkie zasady i łączy najzagorzalszych wrogów. Słowem – fabuła podobna do wielu musicali produkcji amerykańskiej. To co wyróżnia film Todorowskiego na ich tle to przede wszystkim muzyka i układy choreograficzne. Od tancerzy bije energia i entuzjazm, których nie da się nie zauważyć. Każda scena jest starannie dopracowana nawet w najmniejszych detalach. Gra świateł, pulsująca muzyka i zaangażowanie tancerzy zdecydowanie robią wrażenie.

Na uwagę zasługuje też praca kamery, która świetnie oddaje nie tylko ruch, ale i energię tańczących. W filmie nie zabrakło wartkich, zabawnych dialogów, umiejętnie wplatanych między sceny musicalowe. Film zdecydowanie wyróżnia się na tle innych produkcji rosyjskich. Bez przesady możemy stwierdzić, że otwiera on nową epokę w historii rosyjskiego kina. Todorowski zrywa z tradycją umartwiania się i martyrologii, tak charakterystyczną dla rosyjskiego kina.

Reżyser w swoim filmie pokazuje zupełnie nowy obraz rosyjskiego społeczeństwa. Manifestuje w nim niczym nie skrępowaną radość z życia. Całość aż kipu werwą i energią. Produkcja z powodzeniem może konkurować z kolorowymi, energetycznymi musicalami rodem z Hollywood, które do tej pory często nie miały sobie równych. Już samo to stanowi wystarczający argument, by go obejrzeć u wyrobić sobie własne zdanie na jego temat.

Film dostarczy nam wielu ciekawych wrażeń artystycznych, pozwoli pośmiać się i dobrze bawić, ale i skłoni do głębszych przemyśleń i refleksji.

Obejrzyj zwiastun filmu „Bikiniarze”.

GD Star Rating
loading...
Bikiniarze, 4.3 out of 5 based on 6 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz