Bądźmy poważni na serio

Bądźmy poważni na serioRecenzja filmu: Bądźmy poważni na serio (The Importance of being earnest)

dramat, komedia romantyczna, melodramat
Reżyseria: Oliver Parker
Scenariusz: Oliver Parker
Premiera: 29.03.2004 (Polska) 24. 05. 2002 (świat)
Produkcja: Wielka Brytania, USA

Sympatyczna komedia romantyczna na zimowe wieczory. Świetnie ogląda się ją zarówno w towarzystwie chłopaka, jak i przyjaciółki. Film powstał w oparciu o powieść Oscara Wilde’a i stąd tak zabawne gagi i zwroty akcji. Klasyka w najlepszym wydaniu.

Typowo angielski humor, który nie każdemu odpowiada, w tym filmie wypada naprawdę rewelacyjnie. Oglądając go, nie sposób się nie uśmiechać. Historia toczy się w dziwiętnastowiecznym Londynie. Żyje tam dwóch młodzieńców, którzy na co dzień posługują się tym samym pseudonimem. Stwarza to pole do mnóstwa zabawnych pomyłek i wpadek. Sytuacja staje się jeszcze bardziej skomplikowana, gdy obaj panowie zakochują się w dziewczynach o tym samym imieniu…

Zdecydowanie nie jest to kolejna komedia romantyczna o prostej, schematycznej fabule. Sytuacje przedstawione w filmie wywołują niewymuszony uśmiech u każdego. Trafnie dobrana obsada dodaje smaczku całości. Colin Firth, którego znamy chociażby z filmu „Jak zostać królem” oraz Reesee Withersponn, znana z roli w „Legalnej blondynce” tworzą bardzo udany duet.

Niektóre sceny zostały włączone do filmu w trakcie nagrywania, dzięki spontanicznym reakcjom aktorów, które prezentowały się bardzo zabawnie. Przykładem może tu być scena, w której Rupert Everett klepnął w pośladek Colina Firtha. Ciekawostką jest fakt, że w tym filmie możemy podziwiać nie tylko talent aktorski Firtha, ale i jego zdolności muzyczne. W jednej ze scen aktor śpiewa! Cała obsada mówi z charakterystycznym angielskim akcentem.

Warto pokusić się o obejrzenie filmu w wersji oryginalnej, bez dubbingu. Na uwagę zasługują też kostiumy z epoki, w których występują aktorzy. Starannie dopracowane kreacje dobrze oddają charakter XIX-wiecznego Londynu. Miłośnicy dawnych czasów z pewnością nie będą zawiedzeni.

Obejrzyj zwiastun filmu „Bądźmy poważni na serio”.

GD Star Rating
loading...
Bądźmy poważni na serio, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz