„Batman vs. Superman” – w 2016 r. na ekranie

Batman vs. Superman

Jordan Lackey, flickr

Amerykanie słyną z zamiłowania do superbohaterów, ale takiego zestawienia jeszcze nie było – w 2016 r. na ekrany kin wejść ma obraz przedstawiający zmagania Batmana z Supermanem. Dokładną datą premiery ma być 6 maja 2016 r., jednak nie jest to pewne, bo już raz twórcy zmienili zdanie i przesunęli premierę niemal o rok. Początkowo twierdzono, że film ukaże się w kinach już 17 lipca 2015 r. Reżyserem filmu ma być Zack Snyder, a scenariusz do niego napisać ma David S. Goyer. Całością zajmie się wytwórnia Warner Bros, która współpracuje w tym celu z DC Comics.

Przez pewien czas nie znaliśmy jednak pełnej obsady. Wiadomo było jedynie, że w role głównych postaci wcielić mają się Ben Affleck, który zagra człowieka-nietoperza oraz Henry Cavill, czyli przyszły Superman. Na planie towarzyszyć mają im także Amy Adams, której kariera ostatnio ewidentnie nabiera tempa, a także Gal Gadot, Diane Lane i Laurence Fishbourne. Kilka dni temu ujawniono kolejne nazwiska, które pojawią się na liście płac nowego filmu o superbohaterach. Największego wroga Supermana, czyli Lexa Luthora zagrać ma Jesse Eisenberg, znany głównie z opartego na faktach obrazu o twórcy Facebooka pt. „The Social Network”. Natomiast kamerdynerem i zarazem najbardziej zaufanym człowiekiem Batmana, czyli Alfredem Pennyworthem ma zostać znany i ceniony aktor, zdobywca Oscara za rolę w filmie „Druga prawda”, Jeremy Irons.

Nie wiadomo jeszcze, na jakim wątku opierać ma się fabuła filmu, w którym zmierzą się ze sobą Superman i Batman, jednak pojawiły się przecieki, z których wynikało, ze Batman ma otrzymać od międzynarodowej organizacji zlecenie powstrzymania działań prowadzonych przez Supermana. Mówi się również, że „Batman vs. Superman” może wcale nie mieć jasnego zakończenia, a akcja urwie się, jak w typowym „cliffhangerze”, by następnie mogła zostać dokończona w kolejnej produkcji.

Jeżeli te informacje potwierdzą się, to może to oznaczać, że zgodnie z niektórymi przeciekami, twórcy myślą już nad następną częścią, którą miałaby być „Liga Sprawiedliwych”. W takiej produkcji znów mieliby spotkać się najważniejsi superbohaterowie. Oprócz tego, planowane jest też nakręcenie osobnego obrazu o samej Wonder Woman z Gal Gadot w roli głównej. Pewne jest też, że aktorka podpisała kontrakt na 3 filmy, w których wcieli się w tę postać.

GD Star Rating
loading...

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz