Dwie gwiazdy znów w jednym filmie – Streep i De Niro!

Meryl Streep

Alan Light, flickr

Najlepsza hollywoodzka aktorka oraz jeden z najlepszych amerykańskich aktorów – genialna para, czyli Meryl Streep i Robert De Niro znów wystąpią w jednym filmie. To będzie już czwarty obraz, w którym wspólnie zagrają. Do tej pory spotkali się na planie „Łowcy jeleni”, „Zakochać się” i „Pokoju Marvina”. Zważywszy na fakt, że oboje są cenieni przez krytyków oraz widzów, a ich niewątpliwy talent potwierdzają nie tylko nominacje, ale i odbierane Oscary – kręcony „The Good House” zapowiada się na prawdziwy hit.

Film będzie oparty na bestsellerowej książce autorstwa Ann Leary. Za scenariusz odpowiada Michael Cunningham. To właśnie na podstawie jej prozy przed 11 laty powstały „Godziny” – jeden z lepszych obrazów, w których zagrała Meryl Streep. Nie wiadomo jednak, kto zajmie się reżyserowaniem produkcji. Jak zapowiadają twórcy, zgodnie z założeniem książki Ann Leary, obraz będzie zaliczany do kategorii komediodramatu.

Robert De Niro

Siebbi, flickr

Film będzie opowiadał o parze byłych kochanków, którzy po latach znów się spotykają. Chociaż oboje są po przejściach i już zupełnie inaczej patrzą na świat, to jednak znów wdają się w namiętny romans. Ekscentryczny Frank Getchell (Robert De Niro) był niegdyś wielką miłością Hildy Good (Meryl Streep), jednak nie udało im się stworzyć szczęśliwego związku. Od tamtej pory sytuacja życiowa kobiety dodatkowo się skomplikowała. Czy alkoholizm, w który popadła stanie jej na drodze do szczęśliwego związku z mężczyzną, który był dla niej kiedyś tak ważny?

Jako, że zarówno Meryl Streep, jak i Robert De Niro od lat należą do czołówki najlepszych aktorów Hollywood, można spodziewać się kina na naprawdę wysokim poziomie. Zdobywczyni trzech Oscarów nigdy nie zawodzi, choć raczej trudno spodziewać się, że tym razem znów powalczy o tę prestiżową statuetkę. Przypomnijmy, że 64-letnia Streep była już nagradzana Oscarem za pierwszoplanowe role w filmach „Wybór Zofii” oraz „Żelazna Dama” i za drugoplanową rolę w filmie „Sprawa Kramerów”.

Robert De Niro, który zwykle kojarzy się z rolami gangsterów, odbierał Oscara dwukrotnie. Pierwszym razem otrzymał go za drugoplanową rolę w filmie „Ojciec chrzestny II”, a drugim razem za pierwszoplanową kreację we „Wściekłym byku”. Poza filmami gangsterskimi i typowo sensacyjnymi, De Niro w ostatnich czasach zaczął grywać też w komediach („Poradnik pozytywnego myślenia”, „Wielkie wesele”).

GD Star Rating
loading...

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz