Nowy Hobbit – zwiastun

Hobbit: Pustkowie Smauga

Chociaż większość recenzentów uważa, że kinowa trylogia „Władca Pierścieni” była zdecydowanie większym osiągnięciem, to jednak nie da się ukryć, że film „Hobbit: Niezwykła podróż” okazał się być jednym z największych hitów filmowych ostatniego roku. Nie powinno więc dziwić, że tak szybko zdecydowano się na nakręcenie kolejnej części tolkienowskiej historii. Tym bardziej, że reżyser Peter Jackson od początku chciał zekranizować całą powieść „Hobbit, czyli tam i z powrotem” w jak najszybszym tempie.

W pierwszej połowie czerwca ukazał się wreszcie zwiastun drugiej części Hobbita zatytułowanej „Hobbit: Pustkowie Smauga”. W tej części Bilbo wraz ze swoimi kompanami mają wyruszyć w podróż do Samotnej Góry. Na ich czele stoi Thorin Dębowa Tarcza, który jest prawowitym właścicielem tej góry. To właśnie tam mieszka teraz potworny Smaug, którego trzeba pokonać, by odzyskać własne dziedzictwo. Oczywiście, jak zawsze u Tolkiena, droga ta będzie trudna i pełna niezwykłych przygód.

Dzięki zwiastunowi dowiadujemy się, że w kolejnej części pojawi się nowa postać. Będzie nią Tauriel – elficka wojowniczka. W jej rolę wcieli się, znana widzom z serialu „Zagubieni”, Evangeline Lilly. Warto nadmienić, że jest to postać wymyślona jedynie przez reżysera na potrzeby tego konkretnego filmu. Tauriel nie pojawia się w powieściach Tolkiena. Jednak uwagę większości widzów przykuje dopiero pojawiający się Smok Smaug. Do czasu zwiastuna, nikt nie wiedział, jak ma wyglądać tolkienowski potwór widziany oczami Jacksona. Jeszcze jednym nowym bohaterem będzie Bard Łucznik grany przez Luke’a Evansa. Wg. twórców ma on być jedną z najbardziej interesujących postaci tej części. Porównywany jest np. do Aragorna z „Władcy Pierscieni”.

Oprócz tego, zwiastun odkrywa przed nami parę innych tajemnic. Krótkie sceny zaprezentowane w filmiku pokazują nam, że Bilbo i jego przyjaciele będą musieli zmierzyć się po drodze m.in. z niebezpiecznymi trollami i orkami. Wiadomo również, że w drugiej części „Hobbita” zobaczymy znanego z „Władcy Pierścieni” Legolasa (Orlando Bloom). Według reżysera, ma on być postacią łączącą tę historię z poprzednią trylogią.

Film trafi do polskich kin jeszcze w tym roku. Producenci przewidują premierę na 27 grudnia 2013r., czyli 2 tygodnie po tym, jak pojawi się w Stanach Zjednoczonych. Pierwszą część „Hobbita” obejrzało w naszym kraju 2 miliony widzów.

„Hobbit: Pustkowie Smauga” – zwiastun:

GD Star Rating
loading...
Nowy Hobbit - zwiastun, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz