Dexter (sezon 6)

Dexter sezon 6 plakat

Recenzja filmu: Dexter – sezon 6

serial, dramat, kryminał
Produkcja: USA
Premiera: 02.10.2011 (świat)

Dexter powraca na ekrany i mimo że jest to już szósty sezon serialu – nie jest nudno. Twórcy napisali historię wystarczająco zaskakująco i pełną napięć, by z ekranu nadal szedł powiew świeżości. Przy tym w pełni utrzymano unikatowy klimat, czyli słoneczne Miami i jego mroczne tajemnice.

Jedno jest więc jasne – fani „Dextera” nie powinni być zawiedzeni. Ci zaś, którzy zetkną się z nim po raz pierwszy (są jeszcze tacy?) mają spore szanse na to, iż wsiąkną w tę historię.

W szóstym sezonie wątkiem przewodnim jest dwóch morderców, nazwanych Doomsday Killers. Po raz kolejny mamy do czynienia z religijnymi szaleńcami. Tym razem niebezpieczni fanatycy zamierzają pomóc Bogu w realizacji jego apokaliptycznych planów. Rzecz jasna ich misja wymaga serii morderstw. Miami Metro Police Department, pod wodzą nowego kapitana (tu mała niespodzianka), próbuje wytropić krwawy duet, zanim zrealizuje on swój zamysł masowego mordu. Dexter jest jeden mały kroczek przed kolegami z wydziału – ma swój pomysł na wymierzenie sprawiedliwości.

Czyli dexterowy standard. Ten sam schemat i po raz kolejny sprawdza się wyśmienicie. Chwała twórcom serialu, że z mocno wyeksploatowanego tematu wciąż potrafią wycisnąć świeże soki.

Jedyne co mnie zirytowało w 6 sezonie „Dextera”, to zakończenie. Jest ono zaskakujące i pozostawia widza w niepewności. Czułem się tak, jakby koniec sezonu nie domykał historii, pozostawił ją otwartą. No ale w końcu, czy nie o to chodzi w serialach, aby trzymały w napięciu?

Obejrzyj zwiastun filmu „Dexter – sezon 6”.

GD Star Rating
loading...
Dexter (sezon 6), 5.0 out of 5 based on 3 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz