Ostatni sezon „Californication”

Californication

Uwielbiany na całym świecie serial „Californication” dobiega końca. Wiadomo już, że jego siódmy sezon będzie ostatnim. Po nim definitywnie pożegnamy się z Hankiem Moody’m, jego rodziną i przyjaciółmi. Dla fanów serialu z pewnością będzie to wielkim zawodem, jednak Stacha Showtime podjęła tę decyzję już jakiś czas temu i raczej nie zamierza jej zmienić. Sam siódmy sezon będzie emitowany w Stanach Zjednoczonych od kwietnia przyszłego roku. Ma on obejmować 12 odcinków. Nie wiadomo jeszcze zbyt wiele na temat fabuły ostatniego sezonu, jednak wiadomo, że Hank będzie w nim pracował nad scenariuszem do serialu.

„Californication” to zabawna historia pisarza przeżywającego kryzys. Odkąd napisał jedną dobrą książkę, brakuje mu weny. Nie wiedząc, co ze sobą począć, co rusz wikła się w kolejne romanse. Mimo tego, że jest rasowym seksoholikiem, to jednak w rzeczywistości najbardziej kocha tylko jedną kobietę – matkę swojej córki Karen. Ich perypetie są niezwykle humorystyczne, a każda postać – w tym również dorastająca pociecha Hanka Becca oraz jego najlepsi przyjaciele – Charlie i jego żona Marcy trafiają do serc telewidzów. Trzeba przy tym dodać, że jak przystało na opowieść o mężczyźnie uzależnionym od seksu, pojawia się tu wiele scen erotycznych.

W związku z fabułą i bezpruderyjnością serialu, spotyka się on ze sporą krytyką, lecz mimo wszystko, jest uwielbiany niemal na całym świecie. Duża w tym zasługa aktorów, którzy naprawdę potrafili zaskarbić sobie sympatię odbiorców. Nie tylko David Duchovny, ale również Natascha McElhone, Madeleine Martin, Evan Handler oraz Pamela Aldon świetnie spisują się w swoich rolach. Sprawiło to, że serial doczekał się już szeregu nagród. Tą najważniejszą był Złoty Glob dla Duchovnego.

Premiera serialu „Californication” obyła się 13 sierpnia 2007 r. na kanale Showtime. Po 3. serii nie było pewne, czy serial będzie kontynuowany, jednak ogromna oglądalność zachęciła producentów do kręcenia kolejnych odcinków. W Polsce serial emitowały stacje takie, jak m.in. HBO, Comedy Central czy TVN i TVN7. Ze względu na treść, odcinki puszczane są w godzinach wieczornych, jednak wcale nie zniechęca to widzów do zasiadania przed telewizorami. „Californication” zostało wydane też na płytach DVD. Łącznie przewidzianych zostało nakręcenie 72 odcinków o długości 27 minut.

GD Star Rating
loading...

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz