Zakochani w Rzymie – recenzja filmu

film Zakochani w RzymieRecenzja filmu: Zakochani w Rzymie (To Rome With Love)

komedia romantyczna
Reżyseria: Woody Allen
Scenariusz: Woody Allen
Premiera: 24.08.2012 (Polska), 20.04.2012 (świat)
Produkcja: Hiszpania, USA, Włochy

Kolejny z filmów Woody’ego Allena traktujący o europejskich miastach. Tym razem reżyser zabiera nas w podróż do Rzymu. Mamy okazję przyglądać się miłosnym perypetiom Włochów i Amerykanów, które wzbudzają uśmiech na twarzy nawet najbardziej sceptycznych widzów.

Wszystko to w scenerii Wiecznego Miasta, które zachwyca nas swoimi widokami – czegóż chcieć więcej? Woody Allen bynajmniej nie planował jednak na tym poprzestać.

Zadbał również o doborową obsadę, która stanowi kolejny cenny atut filmu. Na ekranie możemy oglądać więc Ellen Page i Jessego Eisenberga, młode gwiazdy Hollywood, które zostały nominowane do Oscara. Nie zabrakło też Penelope Cruz, nie bez przyczyny nazywanej muzą Aleena. Całości dopełniają Alec Boldwin i Roberto Begnini. Jako ciekawostkę warto dodać, że w filmie po raz pierwszy od sześciu lat możemy oglądać też samego Allena.

Cały film jest bardzo przyjemny w odbiorze, trzeba jednak przyznać, że w dorobku reżysera można znaleźć lepsze obrazy. Mimo tego „Zakochani w Rzymie” to dobry film, który trzyma poziom. Co więcej, prezentuje się znacznie lepiej niż większość najnowszych produkcji Allena. Jest zabawny, wolny od irytujących akcentów, które pojawiały się chociażby w „Co nas kręci, co nas podnieca” i w zgrabny sposób prezentuje atuty Rzymu.

Nie zabrakło też momentów refleksyjnych, skłaniających do przemyśleń chociażby na temat błyskawicznej sławy.

Wszystko zostało okraszone dawką błyskotliwego humoru, charakterystycznego dla Allena. Fakt, że trafiają się też przyciężkie żarty, czy sceny, które wydają się być nie do końca dopracowane, jednak całokształt prezentuje się naprawdę bardzo przyzwoicie. Fani twórczości Allena nie powinni czuć się rozczarowani, a ci, którzy nie mieli jeszcze do czynienia z jego twórczością, z pewnością będą zachwyceni.

zakochani w rzymie - recenzja 1

 

zakochani w rzymie - recenzja 2

 

zakochani w rzymie - recenzja 3

 

zakochani w rzymie - recenzja 4

 

Obejrzyj zwiastun „Zakochani w Rzymie”.

GD Star Rating
loading...
Zakochani w Rzymie - recenzja filmu, 4.0 out of 5 based on 2 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz