Hostel II

Hostel 2Recenzja filmu: Hostel II

horror
Reżyseria: Eli Roth
Scenariusz: Eli Roth
premiera: 22.06.2007 (Polska) 7.06.2007 (świat)
Produkcja: USA

Kontynuacja znanego horroru „Hostel” o niezwykle pomysłowym tytule „Hostel II” to film, który może służyć za przykład całej estetyki tego rodzaju produkcji…

Tym razem akcja toczy się wokół przygody trzech młodych dziewczyn, które wybrały się w podróż. Dwie przyjaciółki studiujące we Włoszech udają się na wymarzone wakacje i odpoczynek od egzaminów. Po drodze spotykają koleżankę, która do nich dołącza i tak startuje przygoda krótkiego życia bohaterek. Sequel kultowego filmu zaczyna się w tym miejscu, w którym skończyła się pierwsza część.

Tym razem akcja rozgrywa się na Słowacji. Trzeba przyznać, że jest to produkcja dla widzów o mocnych nerwach i wyjątkowo niewybrednym guście. Tortury, jakie tu przedstawiono długi czas wywoływały medialną burzę, a w niektórych krajach zakazano wyświetlania Hostelu. Twórcy ukuli nawet specjalne określenie na okoliczność tego filmu – „torture porn”. Trudno jest tu mówić o świetnej zabawie.

Film został zrobiony po to, by szokować, by wzbudzać emocje – groza często graniczy z obrzydzeniem. „Hostel 2” na pewno ma wszystkiego więcej niż pierwsza część. Mamy więcej akcji, więcej krwi, więcej brutalnych ataków – nie lada gratka dla miłośników gatunku. Warto sięgnąć zwłaszcza po wydanie DVD wzbogacone o wycięte sceny wraz z tłumaczeniem, a także komentarze twórców. Dzięki temu mamy okazję poznać niuanse tworzenia Hostelu.

Co ciekawe, film zdobył nawet pewne nominacje do nagród. Dwie do Złotej Maliny oraz jedną Teen Choice w kategorii ulubiony thriller. Makabryczne sceny nie każdemu odpowiadają, więc nie jest to produkcja, którą można polecić na romantyczny wieczór we dwoje. Widzowie o wrażliwych żołądkach również powinni darować sobie ten film. Jest to natomiast prawdziwa uczta dla miłośników kina mocnego, a chwilami wręcz odrażającego.

Obejrzyj zwiastun filmu „Hostel 2”.

GD Star Rating
loading...
Hostel II, 3.0 out of 5 based on 2 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

Jeden komentarz

  1. Pierwsza część filmu zrobiła na mnie spore wrażenie, świeży był sam koncept, fabuła, akcja dość wartka, ogólnie dobry horror. Nie wiem, jak dwójka, ale szczerze mówiąc, boje się ją oglądać po przeczytaniu tej recenzji. Kino gore nie jest moim ulubionym gatunkiem filmowy, raczej mnie obrzydzają tego typu horrory niż straszą. Może trochę śmieszą. Nie wiem, jaki sens ma pokazywanie coraz to bardziej udziwnionej przemocy, która z czasem wygląda tylko groteskowo.

    GD Star Rating
    loading...

Zostaw komentarz