Tom Cruise ponownie jako Jack Reacher

Tom Cruise

Waponi, flickr

Tom Cruise po raz kolejny wcieli się w postać Jacka Reachera. Tym razem zobaczymy go w filmie „Never Go Back”, który jest kontynuacją filmu z 2012 r. pt. „Jack Reacher: Jednym strzałem”. Oba filmy zostały nakręcone na podstawie serii książek brytyjskiego pisarza Lee Childa. Reżyserem zarówno poprzedniej części, jak i kręconego „Never Go Back” jest Christopher McQuarrie. Przypomnijmy, że „Jack Reacher: Jednym strzałem” spotkał się ze wspaniałym odbiorem publiczności i zarobił na całym świecie, bagatela, 218 milionów dolarów. Taki sukces musiał skłonić twórców do nakręcenia kolejnej części przygód odważnego majora Żandarmerii Wojskowej Armii Stanów Zjednoczonych.

Tom Cruise, chociaż posturą nie przypomina bohatera książki, który wedle opisu, ma mieć 195 cm wzrostu i ma być potężnym mężczyzną, to jednak świetnie poradził sobie z tą rolą. Większość widzów przyznała, że idealnie wcielił się w postać Reachera, który w ostatnim filmie miał zająć się wyjaśnieniem sprawy wojskowego snajpera, który zabił pięć osób. Przy okazji, rozwiązał tez kilka innych spraw, w tym m.in. wykrył aferę korupcyjną. Oczywiście, jak zwykle bywa w filmach tego typu, nie omieszkał nawiązać romansów i zauroczyć sobą piękne kobiety.

Jack Reacher jest głównym bohaterem aż 18 powieści napisanych przez Jima Granta używającego pseudonimu Lee Child. Co ciekawe, w pierwszej adaptacji swojej książki, Child zagrał jedną z epizodycznych ról. Reacher stał się najważniejszą postacią tomu opowiadań pt. „Zasady Reachera”. Child pisał cały cykl bardzo regularnie, wydając jedną książkę rocznie. Wyjątkiem był jednak rok 2010, gdy w księgarniach pojawiły się dwie kolejne powieści z całej serii. Sam Lee Child jest uznawany za jednego z tych współczesnych autorów, których książki czytane są wyjątkowo chętnie.

Film „Jack Reacher: Jednym strzałem” miał swoja światową premierę 21 grudnia 2012 r., jednak w Polsce pojawił się w kinach 11 stycznia 2013 r. Obok uważanego za jednego z najlepszych aktorów swojego pokolenia Toma Cruise’a, wystąpili w nim m.in. Rosamun Pike, Werner Herzog i Richard Jenkins. Film tak, jak jego poprzednik powstanie w wytwórni filmowej Paramount Pictures. Cruise i reżyser Christopher McQuarrie współpracowali już ze sobą. BcQuarrie był scenarzystą filmu „Walkiria”, w którym Cruise zagrał główną rolę. Poza tym, aktualnie wspólnie pracują przy kolejnej części serii „Mission: Impossible 5”.

GD Star Rating
loading...
Tom Cruise ponownie jako Jack Reacher, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz