Za wszelką cenę

Za wszelką cenę (2004)

dramat
Produkcja: USA, Kanada
Data premiery: 2005-02-18 (Polska) , 2004-12-15 (Świat)
Dystrybutor: Best Film

Popisowa rola i reżyseria Clinta Eastwooda, genialna Hilary Swank jako zapalona nowicjuszka na bokserskim ringu i emocje, które budzą łzy. Doskonały film dla wszystkich, którzy kochają wielkie kino, nietypowe zakończenia i dla których zgoda na eutanazję w określonych, dramatycznych przypadkach ciągle bywa dyskusyjna.

Zaczyna się banalnie, podupadający trener boksu natrafia na upartą, prawie trzydziestoletnią kobietę, która niezmordowanie chce zostać jego uczennicą. Bez doświadczenia z bokserską rękawicą, bez wiedzy, za to ze spojrzeniem wojownika i silną wolą, która może przenosić góry. Nie bez oporu ugina się i zostaje trenerem Maggie. A Maggie jest wielka. Nie doje, nie dośpi, a przyjdzie na trening, lojalnie wypoci się przy worku treningowym i… wygra. Nie złamie jej nic. I tak zaczyna się naprawdę niesamowita kariera niemłodej już amatorki. Zwycięstwo za zwycięstwem, siła, pieniądze i ta niezmierna, zachwycająca lojalność wobec trenera. I jeden ważny mecz, na którym upada głową na stołek i traci wszystko… absolutny paraliż, rurka, sonda i nic więcej.

Od dziewczyny odwróci się rodzina, która tak naprawdę zawsze miała ją gdzieś, bliscy, znajomi. Zostanie trener, któremu przyjdzie starać się, pomagać, odwiedzać i… płakać nad prośbą sparaliżowanej dziewczyny. Prośbą o to, by pomógł jej skończyć z cierpieniem i upokorzeniem na szpitalnym łóżku.

Dobre zdjęcia, ciekawa fabuła i nastrój tak skrajny, że aż szokujący. Najpierw cieszymy się jak dzieci z babskiego sukcesu na ringu, dopingujemy i kibicujemy trenerowi potem patrzymy w ekran z niedowierzaniem. I co? I to już koniec? I umrze? A może coś jeszcze da się zrobić? Nie? Dołujący, depresyjny, rozstrajający nerwy i na długo pozostający w pamięci. Jedna z popisowych ról Hilary Swank i znanego w głównej mierze z miernych westernów Eastwood’a.

Do tego 5 nominacji do złotych globów i nagroda niemiłosiernych zwykle krytyków za najlepszy film. „Za wszelką cenę” to pozycja obowiązkowa!

GD Star Rating
loading...
Za wszelką cenę, 2.0 out of 5 based on 1 rating

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz