A właśnie, że tak

Recenzja filmu: A właśnie że tak (Because I Said So)

dramat, komedia romantyczna
Reżyser: Michael Lehmann
Data premiery: 02.02.2007 (świat), 15.06.2007 (Polska)
Produkcja: USA

Słodka komedia romantyczna dla nastolatek i wzruszający komediodramat dla ich matek. Film ciekawy, choć nieco zbyt cukierkowy. Nie zachwyca aktorskim kunsztem, ale będzie miłym, kobiecym relaksem na jeden z wolnych wieczorów.

Daphne (Diane Keaton) to samotna matka 3 dorosłych już córek. Dwie z nich założyły już rodziny, co napawa ją dumą. Jednak najmłodsza z dziewczyn, Milly (Many Moore) wciąż pakuje się w nieudane związki. Jej życiem rządzi głównie praca, która pochłania większość jej wolnego czasu. Poza tym Milly nie wygląda na osobę, która ma ochotę się ustatkować. Dlatego Daphne bierze sprawy w swoje ręce. Wystawia w sieci ogłoszenie matrymonialne, a następnie umawia się na spotkania z potencjalnymi zięciami. Szukając najlepszego egzemplarza mężczyzny, odrzuca praktycznie wszystkich, którzy się zgłosili. W końcu aranżuje spotkanie jednego z kandydatów z Milly. Czy wszystko pójdzie po jej myśli? A może przy okazji zdesperowana matka znajdzie też swoją życiową miłość?

Film o nie zawsze łatwych relacjach pomiędzy matką a córką, o bezgranicznej, ale niekoniecznie odpowiedzialnej miłości do swoich dzieci, o przypadku, który przynosi szczęście i o tym, że nawet w kwiecie wieku można przeżyć coś niezwykłego, czego zupełnie się nie spodziewamy. Diane Keaton, jak zwykle wypadła dobrze w swojej roli. Charakterystyczny, nieco dziwaczny styl ubierania pozwala jej plasować się w czołówce najgorzej ubranych gwiazd Hollywood, natomiast umiejętności aktorskie wysuwają ją na wysokie pozycje wśród najlepszych aktorek.

Miła atmosfera filmu udziela się widzom. Młode dziewczyny będą kibicować głupiutkiej Milly w jej drodze ku emocjonalnej dorosłości, a dojrzałe kobiety ścisną kciuki wierząc w szczęście Daphne. Choć Keaton ma na koncie wiele lepszych ról, to jednak tutaj dopasowała się do fabuły i poziomu reszty ekipy. Drażniąca może być jedynie Mandy Moore, której przesadzone miny w pewnym momencie stają się naprawdę nie do zniesienia.

Niezaprzeczalnym atutem filmu jest przystojny Gabriel Macht, który wcielił się w rolę jednego z kandydatów na partnera Milly. Jeśli nie lubimy komedii romantycznych i tak obejrzymy film, choćby dla jego błękitnych oczu!

Obejrzyj trailer filmu „A właśnie, że tak”.

GD Star Rating
loading...
A właśnie, że tak, 3.8 out of 5 based on 3 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz