Paul Walker nie żyje

Paul Walker, wypadek samochodowy

dfirecop, flickr

Znany z kilku części serii „Szybcy i wściekli” aktor Paul Walker nie żyje. Gwiazdor kina zginął 30 listopada w wypadku samochodowym. Tragizmu całej sytuacji dodaje fakt, że do wypadku doszło podczas jazdy próbnej odbywającej się w ramach wystawy samochodowej w Santa Clarita, z której cały dochód miał zostać przeznaczony na rzecz ofiar tajfunu na Filipinach. 40-letni Walker wraz z przyjacielem jechał Porsche Carrera GT. Siedział na miejscu pasażera. Wiadomo, że samochód jechał z dużą prędkością. Z nieznanych przyczyn, wypadł z drogi i uderzył w drzewo, po czym się zapalił. Obaj mężczyzn zginęli na miejscu.

Paul Walker urodził się 12 września 1973r. w Kalifornii. Od najmłodszych lat chciał zabłysnąć. Swoją karierę rozpoczynał będąc modelem, na co zdecydowanie pozwalały mu warunki fizyczne. Wysoki, dobrze zbudowany i w dodatku z wyglądem typowego przystojniaka rzeczywiście mógł sprawdzać się w tym zawodzie. Wtedy już także po raz pierwszy zainteresował się aktorstwem. Co ciekawe, pierwszą rolę otrzymał już w… 1973r. Zagrał dziecko w serialu „Żar młodości”. Później występował też w innych serialach, np. „Autostrada do nieba” czy „Dotyk anioła”. Pierwszą rolą filmową była dla niego ta w „Potworze z szafy”. Miał wtedy 13 lat. Od tamtej pory dość regularnie pojawiał się w produkcjach telewizyjnych, a w końcu także kinowych.

Paul Walker był znany na całym świecie głównie z roli policjanta Briana O’Connora, jednego z głównych bohaterów całej serii filmów „Szybcy i wściekli” opowiadającej o nielegalnych, ulicznych wyścigach samochodowych. Poza tym, znany był też z obrazów takich, jak „Sekta”, „Sztandar chwały”, „Chętni na kasę” czy „Czekając na cud”. Jednak to właśnie filmy o łamiących prawo kierowcach sportowych samochodów przyniosły mu największą sławę. Za pierwszy obraz z tej serii w 2002 r., razem z Vinem Dieslem Walker został uhonorowany Złotym Popcornem w kategorii Najlepszy zespół aktorski. Natomiast za kolejny obraz z serii „Za szybcy, za wściekli” otrzymał nagrodę Teen Choice w kategorii Najlepsza chemia filmowa. Był też nominowany to szeregu innych nagród.

Większość filmów, w których pojawiał się Walker była kierowana do młodej widowni, choć nie było to regułą. Grał nie tylko w filmach komediowych, przygodowych czy sensacyjnych, ale również w poruszających dramatach, jak choćby wspomniany „Sztandar chwały”. W przyszłym roku na ekrany film wejdzie następna część „Szybkich i wściekłych” z jego udziałem. Na rok 2015 zaplanowano też premierę „Shady Taleza”, w którym grał Walker, a w 2016 r. miała odbyć się premiera „Agenta 27” z jego udziałem.

GD Star Rating
loading...
Paul Walker nie żyje, 4.0 out of 5 based on 1 rating

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz