Wiecznie żywy – recenzja filmu

Wiecznie żywy - plakatRecenzja filmu: Wiecznie żywy (Warm Bodies)

horror, komedia, melodramat
Reżyseria: Jonathan Levine
Scenariusz: Jonathan Levine
Premiera: 01.03.2013 (Polska) 16.01.2013 (świat)
Produkcja: USA

Miłość zombie/wampira/wilkołaka/ducha do człowieka to motyw, który już niejednokrotnie był poruszany w światowej kinematografii. Sagi „Zaćmienie” nie pobije w najbliższym czasie żaden podobny film, jednak reżyserzy wciąż się starają – z jakim skutkiem?

R to młody chłopak, który jest żywym trupem, czyli po prostu zombie. Dodatkowo, żyje w świecie, w którym większość istot jest podobna do niego, a znacznie trudniej jest znaleźć prawdziwego człowieka. A jednak, R ma uczucia takie same, jak ludzie. Oznacza to, że potrafi również kochać. Dowiaduje się o tym w momencie, w którym poznaje Julie. Chociaż jej chłopak zostaje zabity przez głodne zombie, to jednak jej samej cudem udaje się przeżyć – R postanawia ją uratować i zabrać do swojej kryjówki. Czy zombie-chłopak ma szansę na to, że Julie odwzajemni jego uczucia?

Wiecznie żywy” – choć opowiada historię miłości dwóch istot – więcej ma chyba jednak elementów humorystycznych niż romantycznych. Trzeba przy tym przyznać, że szybciej trafi raczej do nastolatków niż do dorosłych widzów.

Nie znajdziemy tu znanych aktorów, niesamowitego scenariusza ani elementów zaskoczenia. Jednak uwagę zwraca świetny dobór piosenek, które słyszymy w różnych momentach filmu. Najczęściej są to słynne przeboje, które zna każdy z nas. Są one o tyle istotne, że w postapokaliptycznej rzeczywistości ukazanej w obrazie stanowią jedną z niewielu pozostałości po znanym nam świecie. Obok znanych utworów można też wsłuchać się w kilka piosenek mniej popularnych, zaliczanych do muzyki alternatywnej. Wszystkie one świetnie do siebie pasują, co powoduje, że film ogląda się bardzo przyjemnie.

Ciekawe połączenie horroru z melodramatem i elementami humorystycznymi – czy to się może sprawdzić? Cóż, może taka mieszanka nie każdemu przypadnie do gustu, jednak warto sprawdzić, zanim wydamy własną opinię.

Wiecznie żywy - kadr 1

Wiecznie żywy - kadr 2

Wiecznie żywy - kadr 3

Wiecznie żywy - kadr 4

Wiecznie żywy - kadr 5

Obejrzyj zwiastun filmu „Wiecznie żywy”.

GD Star Rating
loading...
Wiecznie żywy - recenzja filmu, 3.5 out of 5 based on 6 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

2 komentarze

  1. Natalia /

    Wiecznie żywy? Według mnie na prawdę film godny obejrzenia. Oglądałam go już 3 razy i nie nudzi mi się. 🙂 Aktorzy dobrze zagrali, tematyka wspaniała 🙂 Polecam! 10/10

    GD Star Rating
    loading...

Zostaw komentarz