Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć

Hans Kloss recenzjaRecenzja filmu: Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć

sensacyjny, wojenny
Reżyseria: Patryk Vega
Scenariusz: Władysław Pasikowski
Premiera: 16.03.2012 (Polska) 16.03.2012 (świat)
Produkcja: Polska

Ciąg dalszy kultowego serialu w wersji kinowej. Nowi aktorzy, nowa historia. I nowe wrażenia. Czy Patryk Vega podołał zadaniu i jego Hans Kloss ma szansę przyćmić tego granego przez Stanisława Mikulskiego?

Hans Kloss, kryptonim J-23 (Tomasz Kot) jest agentem polskiego wywiadu. Przypadkowo wpada na trop Bursztynowej komnaty, jednego z najcenniejszych, a zarazem najbardziej tajemniczych skarbów, który został ukradziony przez nazistów. Za rabunek odpowiada m.in. dawny znajomy głównego bohatera, Bruner (Piotr Adamczyk).

Kloss postanawia pokrzyżować jego plany i odzyskać cenne precjoza. Jednocześnie, stara się uratować z wojennej zawieruchy Elzę (Marta Żmuda-Trzebiatowska), którą darzy czymś więcej, niż tylko sympatią.

Serial „Stawka większa niż życie” był jednym z najbardziej lubianych w naszym kraju. Do dziś uważa się, że był najlepszym polskim serialem sensacyjnym.

Właśnie dlatego, trudno spodziewać się, że „Stawka większa niż śmierć” mu dorówna. To przykład tego, że czegoś, co było dobre i lubiane, nie ma sensu zmieniać ani odnawiać. Mimo nowej fabuły i lepszej jakości nagrania, film nie wciąga tak, jak historia Hansa Klossa z lat 60-tych. Nie pomagają efekty specjalne ani forma dostosowana do oczekiwań współczesnego widza. Niemniej jednak, młode osoby zapewne będą pod wrażeniem filmu. Pojawiają się tu zaskakujące zwroty akcji, nie brakuje emocji.

Aktorzy grają całkiem nieźle, niektórzy nawet bardzo dobrze. Jednak, czegoś wciąż tu brakuje.

Chociaż Patryk Vega już nie raz pokazał się z lepszej strony („Pitbull”, „Ciacho”), to jednak nowy Hans Kloss nie powala. Może to kwestia przyzwyczajenia do Stanisława Mikulskiego, a może „Stawka większa niż śmierć” jest po prostu filmem przeciętnym?

„Stawka większa niż śmierć” nie jest zła, ale nie jest też porywająca. Ale skoro są gusta i guściki, to najlepiej będzie samodzielnie ocenić nowy film o Hansie Klossie.

Stawka większa niż śmierć 1

stawka większa niż śmierć 2

 

stawka większa niż śmierć 3

 

Obejrzyj zwiastun filmu „Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć”.

GD Star Rating
loading...
Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć, 3.0 out of 5 based on 3 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz