„Through the Never” – Metallica na dużym ekranie

Through the Never

Metallica to zdecydowanie najsłynniejszy zespół metalowy na świecie. Już od 4 października w polskich kinach można oglądać pełnometrażowy, fabularny film, w którym wystąpią wszyscy jej członkowie. „Metallica: Through the never” to wyjątkowy musical opowiadający o chłopaku z ekipy koncertowej, który ma odebrać ważną przesyłkę i dostarczyć ją do zleceniodawcy. Zgadzając się na wykonanie tego zadania, mężczyzna nie zdaje sobie sprawy, jak wiele przedziwnych, czasem niebezpiecznych przygód czeka na niego w najbliższym czasie. A niemal każde zdarzenie będzie swoim charakterem nawiązywało do tekstów granych akurat piosenek.

Fani zespołu od dawna odliczali dni do momentu, w którym będą mogli wreszcie kupić bilet na „Through the Never”. Jeżeli jednak spodziewali się, że zobaczą swoich idoli w roli aktorów, to będą zawiedzeni. Metallica zajmuje się w filmie tym, w czym jest najlepsza. Chłopcy grają i śpiewają stanowiąc tło do fabuły, chociaż i to pozostaje kwestią dyskusyjną. Widzowie, którzy zdążyli już obejrzeć film i podzielić się swoimi spostrzeżeniami w sieci twierdzą, że to fabuła jest tłem dla udanego koncertu Metalliki. Pierwsze recenzje filmu są dość zróżnicowane, ale jedno jest pewne – jeśli ktoś liczy na dobre kino, to na pewno nie znajdzie go na tym seansie. Krytycy zdążyli już przyznać, że akcja filmu nie jest porywająca, a pojawiająca się w nim intryga nie należy do zbyt ciekawych. Najważniejszym faktem pozostaje jednak to, że jest głośno i metalowo, a w końcu tego chyba oczekują wielbiciele zespołu wybierający się do kina.

„Through the Never” można jednak odbierać nie tylko jako świetne show kapeli i okazje do ponownego słuchania jej najsłynniejszych utworów. Obraz pozwala też zobaczyć koncert metalowy od strony, od której zwykle widują go tylko organizatorzy i wykonawcy. Tym, co zachwyca wielu recenzentów jest scenografia. Chwalono także efekty specjalne. I tak właśnie miało być – film powstawał podczas zorganizowanego specjalnie z tej okazji koncertu i miał pokazać, jak wygląda prawdziwy koncert przed ogromną publicznością. Wszystko, co dzieje się obok, to jedynie dodatek.

Ze względu na znaczną liczbę hitów Metalliki, film bez dwóch zdań zakwalifikowany został do gatunku musicali. Można jednak dopatrzeć się w nim również elementów thrillera. Reżyserem tego specyficznego, fabularyzowanego obrazu jest Nimród Antal. To także on – wraz z członkami zespołu – stworzył scenariusz. W rolę głównego bohatera wcielił się Dane DeHaan. Światowa premiera „Through the Never” odbyła się 26 września.

GD Star Rating
loading...

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz