This is it

This is it

This is it

dokumentalny
Reżyser: Kenny Ortega
Produkcja: USA
Premiera: 28 października 2009
Dystrybucja: United International Pictures Sp z o.o.

Michael Jackson wielkim muzykiem był. Niezależnie od tego, czy ktoś docenia jego dorobek lub czy mocno rozgranicza kulturę wysoką od niskiej, Jacksonowi nie może odmówić jednego – był królem popu. Jego szczególna pozycja wynikała z tego, iż artysta niemal samodzielnie stworzył ten gatunek. Jego sceniczny wizerunek wyznaczył standardy, dla większości nieosiągalne do dzisiaj.

Film „This is it” jest dokumentem, który powstał z materiałów nagranych podczas ostatnich prób Jacksona. Odbywały się one jako przygotowanie do koncertu w londyńskiej hali O2. Kamera obserwowała wszystko, co działo się na scenie i za kulisami. Dzięki temu widz otrzymuje bardzo interesujący zapis ze świata otaczającego kultowego muzyka.

Co może zaskakiwać, Michael Jackson wydaje się być w świetnej formie scenicznej. Film ujawnia nam jego cały kunszt i wirtuozerię, to jak pieczołowicie przygotowywał się do publicznych występów. Widowiska z jego udziałem były uświetniane niesamowitą otoczką – efektami świetlnymi i pirotechnicznymi, aranżacjami przestrzennymi oraz asystą wybitnych muzyków i tancerzy, którzy częstokroć sami mogliby pełnić rolę gwiazd.

Materiały zebrane w „This is it” są nakręcone w ten sposób, że dają nam poczucie intymności, wrażenie, że bierzemy udział w codziennej krzątaninie wokół show. Sceny nagrano za pomocą zaledwie kilku kamer. Ujęcia nie są kombinowane, wprost pokazują to co się dzieje, nie zawsze cechują się perfekcją. Dzięki temu dokument zyskuje rys autentyzmu i daje widzowi niepowtarzalną okazję, aby jeszcze raz lub choć ten jedyny raz znaleźć się blisko króla popu.

GD Star Rating
loading...

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz