Stare-Nowe Horyzonty w LUNIE i w Muranowie

logo twojefilmy

W porównaniu z programami licznych wakacyjnych imprez i festiwali filmowych, oferta, nawet najprężniej działających kin studyjnych, wypada najczęściej blado. Mimo to, warto zarezerwować czas i pieniądze także na te skromniejsze wydarzenia.

Wśród nich, największe wrażenie zrobił na mnie seans, zaplanowany na niedzielę 22 lipca w kinie LUNA. W progi warszawskiego kino LUNA, dla uczczenia pięćdziesięciolecia jego istnienia, zawita brytyjski zespół The Tiger Lillies. Na tym jednak nie koniec rewelacji. Muzycy The Tiger Lillies specjalnie na tę okazję skomponowali muzykę do „Gabinetu Doktora Caligari” – arcydzieła kina niemego, które wyznaczyło kierunek filmowego ekspresjonizmu niemieckiego.

Projekcja dzieła Roberta Wiene z muzyką na żywo odbędzie się 22 lipca o godzinie 19:30 w kinie LUNA. Bilety w cenie 25/35zł.

Nie powiem, że to okazja jedyna w swoim rodzaju. Bo kolejne nadarzać się będą cztery razy w tygodniu, wieczorami, między 25 lipca a 9 sierpnia. Tyle że w londyńskim Soho Theatre i za nieco większe pieniądze.

Kabaretowo-cyrkowa trupa z wokalistą, śpiewającym iście anielskim falsetem, oraz nietypowym instrumentarium, na które składają się między innymi piła, theremin i dziecięcy zestaw perkusyjny, a do tego jeden z pierwszych w historii filmów grozy. Zapowiada się bardzo dobrze i bardzo psycho-unfriendly, więc warto przyjść ze wsparciem 🙂

Wakacyjną ucztę dla miłośników kina przygotowało także Kino Muranów. We wszystkie letnie poniedziałki, aż do końca sierpnia, w ramach cyklu Lato z Gutek Film, Roman Gutek przypominać będzie najlepsze filmy ostatnich lat. Wśród nich: „Debiutanci” (2010), „Wyjście przez sklep z pamiątkami” (2010), „Melancholia” (2011), „Attenberg” (2010), „Opowieści o zwyczajnym szaleństwie” (2005), „Pina” (2011) czy „Pewnego razu w Anatolii” (2010).

Niby nic nowego, ale to żaden zarzut. Lato z Gutek Film to bowiem doskonała okazja do nadrobienia filmowych zaległości.

GD Star Rating
loading...

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz