Burleska

Burleska film okładkaRecenzja filmu: Burleska (Burlesque)

melodramat, musical
Reżyseria: Steve Antin
Scenariusz: Steve Antin
Premiera: 11.02.2011 (Polska) 24.11.2010 (świat)
Produkcja: USA

„Burleska” przez wielu odbierana jest jako powrót do dawnych lat. Film przedstawia świat, który w dzisiejszych czasach nie ma już racji bytu.

Fabuła jest stosunkowo prosta i dość typowa dla musicali. Główna bohaterka, grana przez piosenkarkę Christinę Aguilerę, marzy o wielkiej sławie. Na co dzień pracuje w taniej jadłodajni, co, jak nietrudno się domyślić, nie do końca jej odpowiada. W końcu stawia wszystko na jedną kartę i wyjeżdża do Los Angeles, licząc, że tam nareszcie uda się jej zrealizować marzenia o karierze. Niestety los nie obchodzi się z nią łaskawie. Ostatecznie bohaterka znów zaczyna pracować jako kelnerka, jednak tym razem pracuje w klubie rewiowym, co daje jej przynajmniej możliwość obcowania z wielkim światem sceny muzycznej, o którym tak długo marzyła. Fabuła mało oryginalna, ale przecież to nie ona odgrywa najważniejszą rolę w musicalu. Znacznie ważniejsze są oprawa muzyczna i choreografia, a w tych kwestiach nie można mieć Burlesce nic do zarzucenia.

Partie wokalne w wykonaniu Cher i Christiny Aguilery zapierają dech w piersiach. Słuchanie ich to czysta przyjemność!

Na uwagę zasługują też oryginalne, odważne choreografie. Scenografie są kolorowe i przyciągają wzrok. Trzeba więc przyznać, że Burleska to dobry musical, który zdecydowanie warto obejrzeć. Znajdziemy w nim piękną muzykę, taniec, który przyciąga wzrok i charakterystyczny klimat musicalu. Jest główna bohaterka, która szuka szczęścia, jej mentorka, mężczyzna, który kradnie jej serce i zazdrosna konkurentka. Gotowy przepis na musical jeszcze raz zdał egzamin, a utalentowana Christina Aguilera u boku wiecznie młodej Cher udowadnia, że ma jeszcze bardzo wiele do zaprezentowania swoim fanom.

Mimo prostej fabuły, film z pewnością zasługuje na uwagę każdego miłośnika musicali.

Obejrzyj zwiastun filmu „Burleska”.

GD Star Rating
loading...
Burleska , 5.0 out of 5 based on 1 rating

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz