Konkurs „Kurs za recenzję” – koniec pierwszego etapu

kurs za recenzję

 

Kurs za Recenzję - logo

[INFORMACJA PRASOWA]

Konkurs „Kurs za recenzje” – pierwszy etap zakończony

Wczoraj tuż przed północą spłynęły ostatnie zgłoszenia do Konkursu Studia Munka działającego przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich – „Kurs za recenzje” organizowanego wspólnie z miesięcznikiem Kino. Pierwszy etap za nami, a już 6 sierpnia będzie wiadomo, kto weźmie udział w drugim etapie czyli Mistrzowskim Kursie Krytyki Filmowej w Koszalinie.

Zgłoszenia do Konkursu – 2 recenzje najnowszych polskich filmów – można było przesyłać od 25 czerwca do 23 lipca włącznie. Wyniki pierwszego etapu Konkursu będą znane 6 sierpnia. W międzyczasie decyzję o tym, którzy z uczestników pierwszego etapu Konkursu wezmą udział w Mistrzowskim Kursie Krytyki Filmowej, podejmie Jury w składzie: Iwona Cegiełkówna, Anna Maliszewska, Anna Wróblewska, Andrzej Kołodyński, obradujące pod przewodnictwem Bożeny Janickiej.

Mistrzowski Kurs Krytyki Filmowej będzie odbywał się podczas Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” w dniach 10-15 września. Kurs przygotuje i poprowadzi Andrzej Kołodyński redaktor naczelny miesięcznika „Kino” i rektor Warszawskiej Szkoły Filmowej.

Ideą Mistrzowskiego Kursu Krytyki Filmowej jest twórcza współpraca międzypokoleniowa na polu krytyki filmowej, dziedziny ważnej i potrzebnej w procesie rozwoju polskiego kina, a ostatnio wzbudzającej wiele kontrowersji. Organizacja Kursu ma na celu odświeżenie idei zdobywania doświadczenia praktycznego w bezpośredniej relacji mistrz-uczeń. Mistrzowski Kurs Krytyki Filmowej jest też wyjątkową okazją poszerzenia wiedzy z zakresu krytyki filmowej, zarówno o teorię, przekazywaną przez doświadczonego krytyka i wykładowcę, jak i poprzez doświadczenie praktyczne. Podczas Kursu, jego Uczestnicy, pod okiem Prowadzącego, oraz przy wzajemnej konsultacji, będą pisali recenzje filmów konkursowych festiwalu w Koszalinie.
Recenzje, powstające podczas Kursu, będą na bieżąco publikowane na stronach festiwalu w Koszalinie, dzięki czemu będą miały szansę od razu trafić do szerokiego odbiorcy. System pracy podczas Kursu, opierający się na pisaniu recenzji bezpośrednio po filmie, oraz szybkim ich publikowaniu, ma na celu jak najlepsze oddanie systemu pracy zawodowej krytyka filmowego.

Uczestnikom Kursu dojazd i zakwaterowanie w Koszalinie zapewnia Organizator.

Decyzja Jury zostanie opublikowana 6 sierpnia, na stronach Konkursu:
http://www.studiomunka.pl/pl/kurs-za-recenzje

Wyniki pierwszego etapu będzie można znaleźć również na stronach patronów Konkursu „Kurs za recenzje” TVP 2 i Portalfilmowy.pl, a także w serwisie Twojefilmy.pl, który partneruje Konkursowi.

GD Star Rating
loading...
Konkurs "Kurs za recenzję" - koniec pierwszego etapu, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz