Sophia Loren wraca do filmu?

Sophia Loren

[źródło: flickr.com, thefoxling]

Słynna aktorka, Sophia Loren, znów pojawi się na ekranie! Gwiazda włoskiego kina po kilku latach przerwy w karierze aktorskiej, ponownie stanęła na filmowym planie. Dodatkową ciekawostką jest fakt, że obraz pt. „La voce umana” („Głos ludzki”) wyreżyseruje jej młodszy syn, Eduardo Ponti. 78-letnia Sophia Loren raz już grała w nakręconym przez niego filmie. Był to debiutancki projekt Pontiego pt. „Cuori Estrani”. Przypomnijmy, że ojcem obu synów Loren – Eduarda i Carla Jr. był dwukrotny mąż aktorki i jej największa miłość – Carlo Ponti, z którymi wzięła ślub w 1957 r., rozwiodła się w 1962 r., a następnie ponownie poślubiła w 1966 r.

Zdjęcia do ich nowego, wspólnego filmu mają być kręcone w Neapolu. Początek kręcenia zapowiedziano na lipiec. Przewidziano przy tym zaledwie ok. 20 dni zdjęciowych. W związku z dużym zainteresowaniem przechodniów, niektóre z neapolitańskich ulic muszą być wyjątkowo strzeżone przez policjantów. Część scen będzie kręcona również w Rzymie i Ostii. Zarówno mieszkańcy, jak i turyści koniecznie chcą zobaczyć wielką gwiazdę, a to z pewnością będzie utrudniało pracę nad produkcją. Zaciekawienie Neapolitańczyków jest tym większe, że właśnie w tym mieście aktorka spędziła dzieciństwo. Jest więc jego największą chlubą.

„Głos ludzki” to film, który powstał na podstawie monodramu Jeana Cocteau. Już teraz wiadomo, że w aktorzy grający w jego adaptacji będą musieli stosować specyficzny, neapolitański dialekt. Historia skupia się na jednej, głównej bohaterce granej przez Sophię Loren, która zostaje porzucona przez swojego kochanka planującego ożenić się z inną kobietą. Nie ma wątpliwości, że nie będzie to kinowy hit na miarę „Małżeństwa po włosku” czy „Szczególnego dnia”, jednak aktorka z pewnością sprawi swoim wielbicielom ogromną radość, pojawiając się na szklanym ekranie po dość długiej przerwie.

Pomimo ukończonych już 78 lat, Sophia Loren wciąż wygląda oszałamiająco i w niczym nie przypomina zwykłej babci. Zadbana, energiczna, pozostająca w świetnej formie zapowiada, że przed swoimi 80-tymi urodzinami zamierza wystąpić jeszcze w kilku filmach. Nie wiadomo na razie, jakie produkcje ma na myśli, ale możemy być pewni, że spotkają się one z dużym zainteresowaniem jej fanów. A tych jest naprawdę wielu – przez ponad pół wieku wzdychali do niej mężczyźni na całym świecie, a kobiety marzyły o tym, by być do niej podobne.

GD Star Rating
loading...

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz