Animacja „Noise” w kinach razem z filmem „Klatka”

[INFORMACJA PRASOWA]

Znakomita animacja Przemysława Adamskiego „Noise” z muzyką Tomasza Stańko zostanie dołączona do filmu „Klatka”. Oba filmy wejdą do kin 28 października. Realizując swoją misję wspierania młodych i niezależnych twórców SPECTATOR powraca do pomysłu dołączania krótkich form do filmów pełnometrażowych.

Film „Noise” brał udział w selekcji krótkich metraży w ramach 5. Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym i Janowcu. „W filmie „Noise” zafascynowała nas pomysłowość artysty, który pokazał to, w jaki sposób działa ludzka wyobraźnia pobudzona dźwiękami z zewnątrz, jakie obrazy może kreować nasz umysł. Animacja wpisuję się ponadto w tematykę filmu „Klatka”, do którego szukaliśmy ciekawego krótkiego metrażu. Tutaj również bohater jest świadkiem odgłosów dochodzących z mieszkania obok, a jego umysł zaczyna tworzyć obrazy nie zawsze mające coś wspólnego z rzeczywistością. Uznaliśmy, że film musi trafić do szerszej publiczności.” – uzasadniał wybór prezes firmy SPECTATOR Marek Poznerowicz.

„Noise” reż. Przemysław Adamski, Polska 2011, 8 min.

Bohater filmu jest świadkiem odgłosów dochodzących zza ściany. Dźwięki te przenikając do jego miekszania podlegają subiektywnej interpretacji, podsuwają przypadkowe obrazy, które wchodzą ze sobą w interakcje. Film jest grą wyobraźni prowokowanej dźwiękiem. Muzykę do filmu skomponował Tomasz Stańko, który pojawia się również w filmie. Film inspirowany pracami teoretycznymi George’a Berkeleya. Film „Noise” powstał w Studiu Munka działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich, w ramach programu „Młoda Animacja”.

Przemysław Adamski to absolwent ASP w Gdańsku. Grafik, projektant. Jego krótkie metraże oraz teledyski pokazywane były na festiwalach na całym świecie: w niemalże wszystkich krajach Europy, w USA, Argentynie, Meksyku, Chinach, i na Tajwanie. Jest laureatem m.in. międzynarodowego konkursu „Bloom” (MTv/onedotzero), dyplomu honorowego 47-go Krakowskiego Festiwalu Filmowego i dwóch statuetek Yach Film Festival w najważniejszych kategoriach, a także zdobywca prestiżowego tytułu Best Unkonown/Unsigned Director 2010 w międzynarodowym plebiscycie Antville.org (jako duet Kijek/Adamski).

Premiera 28.10: „Klatka” reż. Johan Lundborg, Johan Storm, Szwecja 2010, 80 min + „Noise” reż. Przemysła Adamski, Polska 2011, 8 min.

GD Star Rating
loading...

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz