Sanktuarium 3D – recenzja filmu

Sanktuarium 3D - recenzja filmuRecenzja filmu: Sanktuarium 3D (Hidden 3D)

horror
Reżyseria: Antoine Thomas
Scenariusz: Alan Smithy, Alana Smithy
Premiera: 28.10.2011 (Polska) 21.04.2011 (świat)
Produkcja: Kanada, Włochy

Film Sanktuarium 3D w reżyserii Antoine Thomasa to propozycja skierowana głównie do bezkrytycznych miłośników wszelkich horrorów.

Fabuła oparta jest na dość popularnej konwencji szpitala – ośrodka leczenia uzależnień, znajdującego się w budynku klasztornym. Główny bohater Brian, w rolę którego wcielił się Sean Clement, po śmierci swej matki w spadku dostaje ten oto okryty złą sławą ośrodek, w którym testowano nowatorskie i mocno kontrowersyjne metody leczenia.

Wraz z paczką swoich przyjaciół postanawia zwiedzić teren ośrodka, nazywanego ironicznie Sanktuarium Boskiej Nadziei: szybko nawiązuje w nim kontakt z dawnym współpracownikiem matki, dzięki któremu odkrywa tajne przejście do podziemi szpitala…

Widz nie będzie zaskoczony faktem, iż skrywa ono historię mrożących krew w żyłach, bestialskich eksperymentów na pacjentach. Sztampowa fabuła odkrywa przed nim dziwaczne istoty zrodzone na drodze eksperymentalnej, które pragną pomścić swoje krzywdy. Oczywiście ich zemsta skupi się przede wszystkim na Brianie, co wprowadza senną, przewidywalną do bólu akcję.

Sanktuarium 3D nie niesie ze sobą nic nowego, nieoczekiwanego czy też zastanawiającego, co gorsza od momentu odkrycia makabrycznych podziemi wieje nudą i jest pozbawiony wszelkiego napięcia, charakterystycznego dla tego gatunku filmowego. Całość okraszona jest sztywną kreacją postaci granych zarówno przez Seana Clementa jak i jego kolegów z planu oraz kretyńskimi dialogami.

Również efekty 3D nie zachwycają – są co najwyżej przeciętne, a w porównaniu z innymi horrorami zrealizowanymi w trójwymiarze jak Pirania czy Krwawe Walentynki są po prostu słabe… Podsumowując nie warto wybierać się na seans do kina, chyba, że z czystej ciekawości – reżyser Antoine Thomas przeistoczył horror w absurdalną, trywialną komedię.

 

Sanktuarium 3D - recenzja filmu

Sanktuarium 3D - recenzja filmu

Sanktuarium 3D - recenzja filmu

 

Obejrzyj zwiastun „Sanktuarium 3D”.

GD Star Rating
loading...
Sanktuarium 3D - recenzja filmu, 4.0 out of 5 based on 6 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz