Konkurs filmowo-literacki „Fantastycznie nakręcone słowa”

Fantastycznie Nakręcone Słowa – II edycja rozpoczęta.Film

www.efha.pl

Festiwal Niezależnych Filmów Fantastycznych i Horrorów zaprasza na drugą edycję konkursu filmowo-literackiego Fantastycznie Nakręcone Słowa. Zadanie polega na zrealizowaniu krótkiego filmu na podstawie opowiadań z gatunku SF lub horror, napisanych przez współczesnych, polskich autorów. Lista opowiadań rośnie, tak więc rosną też możliwości realizacyjne. Polska literatura obfituje w tego rodzaju opowiadania i pomysł do wykorzystania jej do realizacji produkcji filmowych daje możliwość pobudzenia i rodzimych twórców do tworzenia i kształtowania nurtu SF i horror w polskim filmie. Przypomnijmy, że sam mistrz Andrzej Wajda korzystał z twórczości fantastycznej, innego mistrza, Stanisława Lema realizując PRZEKŁADAŃCA z Bogumiłem Kobielą w roli głównej.

Opowiadania ( z poprzedniej edycji usunięto te, które już zostały zrealizowane ) wciąż napływają i zamieszczone są na stronie festiwalu www.efha.pl. Na stronie zamieszczone są szerokie fragmenty utworu.

Zainteresowany danym opowiadaniem twórca kontaktuje się z organizatorem ( e-mail efha@efha.pl ) podaje tytuł opowiadania i pełna treść zostaje przesłana na skrzynkę e-mailową zainteresowanego. Jedne twórca może otrzymać maksymalnie dwa opowiadania.

Filmy należy wysłać na adres organizatora do dnia 2 kwietnia 2012 roku ( decyduje data stempla pocztowego ). Filmy oceni profesjonalne jury. Na najlepszych twórców czekają nagrody finansowe.

( 3000 zł za I miejsce ).

 

W tegorocznej edycji główna nagrodę zdobyła animacja Patrycji Bączek ŚWIATY DANTEGO zrealizowana na podstawie opowiadania Anny Kańtoch, noszącego ten sam tytuł, wydanego przez Fabrykę Słów.

GD Star Rating
loading...

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz