Najlepiej zarabiający aktorzy ostatnich 12 miesięcy

Gwiazdy kina mogą liczyć na niemałe gaże za swoje role nawet, jeśli nie są one doceniane przez krytyków. Zdarza się, że niektóre płace za jeden film są naprawdę astronomiczne. Warto zerknąć, kto i za jaką rolę otrzymał na przestrzeni ostatniego roku największe pieniądze. Przy okazji, możemy subiektywnie ocenić, czy rzeczywiście zasługiwał sobie na taki zarobek.

 

Najlepiej zarabiający aktorzy Hollywood

Numer 1 w rankingu – Robert Downey Jr.

Robert Downey Jr. za rolę w „The Avengers” zgarnął 75 mln dol. Tym samym, został najlepiej opłacaną gwiazdą w Hollywood, a znawcy przyznają, że dopóki będzie wcielał się w rolę Tony’ego Starka, jego zarobki raczej nie ulegną zmniejszeniu. Co ciekawe, Downey Jr. – mimo zarobków – nie może liczyć na wielką sławę i uwielbienie. Ze względu na nałogi, które wykluczyły go na pewien czas z pracy, stracił reputację i musi popracować, by ją odzyskać.

Na 2. miejscu znalazł się ulubieniec kobiet, Channing Tatum. W 2012 r. zarobił 60 mln dol. W dużej mierze zawdzięcza to filmowi, którego scenariusz jest oparty na biografii Tatuma. Historia początkującego striptizera podbiła kina i zachęciła do pracy nad sequelem. 3. miejsce należy do Hugh Jackmana, który chyba najbardziej ze wszystkich zaprezentowanych gwiazd zasłużył na taką gażę. Zdobyte przez niego 55 mln dol. to zapłata za grę aktorską, ale i za śpiew, który mogliśmy usłyszeć w „Nędznikach”. Jackman jest przy tym lubiany przez widzów, bo udziela się charytatywnie, ma dobry kontakt z fanami, a przy okazji, jest niezłym przedsiębiorcą prowadzącym własną firmę.

Na 4. pozycji znalazł się Mark Wahlberg, który po świetnej roli w dramacie „Fighter”, tym razem zagrał w jednym filmie z uroczym, pluszowym misiem. „Ted” okazał się kinowym hitem, a Wahlberg pokazał, że dobrze sprawdza się w komediach. Dzięki temu, na jego konto wpłynęły 52 mln dol. Kolejne miejsce zajął do Dwayne Johnson, który zarobił 46 mln dol. grając w dwóch filmach. Zarówno „Szybcy i wściekli 6”, jak i „G.I. Joe: Odwet” były w USA wielkimi hitami kasowymi.

39 mln dol. zarobił w ubiegłym roku Leonardo DiCaprio, który w filmie „Wielki Gatsby” po raz kolejny uwiódł kobiecą część widowni. Choć Adam Sandler to typowy aktor komediowy, to jednak 37 mln dolarów zarobił, dzięki animowanemu „Hotelowi Transylwania”. 2012 rok to też powrót Toma Cruise’a – za „Jack Reacher: jednym strzałem” aktor zgarnął 35 mln dol. Przedostatnią lokatę z zarobkiem w wysokości 33 mln za film „Lot” zajął Denzel Washington. Na końcu listy 10 najlepiej zarabiających aktorów Hollywood w 2012 r. znalazł się Liam Neeson, który zarobił 32 mln dol.. W ubiegłym roku zagrał w 4 filmach, w tym drugiej części „Uprowadzonej”.

GD Star Rating
loading...

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz