Samochodowe kino letnie w Ostrołęce

kino samochód

Chyba każdy z nas widział w amerykańskich filmach kina samochodowe, które w połowie XX w. były w Stanach Zjednoczonych jednym z najpopularniejszych pomysłów na randkę. 3 sierpnia bieżącego roku z podobnej atrakcji mogli też skorzystać mieszkańcy Ostrołęki. Już nie po raz pierwszy, znajdujący się przy supermarkecie E. Leclerc parking zamienił się w sporych rozmiarów salę kinową. Organizatorem kina na świeżym powietrzu był sam supermarket. Wstęp na seans był zupełnie bezpłatny. Rozpoczynająca się o godzinie 21:15 projekcja pozwoliła obejrzeć dwa filmy – „AvatarJamesa Camerona oraz „Jestem legendą” Francisa Lawrenca.

Na seans organizowany pod gołym niebem mogli przybyć zarówno kierowcy chcący oglądać filmy z własnych pojazdów, jak też ci, którzy przyszli pieszo. Dla tych drugich zorganizowane zostały specjalne miejsca siedzące. Jako, że w tym roku zainteresowanie seansem było zaskakująco duże, to jeszcze na krótko przed rozpoczęciem projekcji, zadbano o zwiększenie liczby miejsc dla widzów. Zmiana była dość spora, bo zamiast planowanych 40 miejsc, pojawiło się ich aż 200. Warto dodać, że miejsca dla widzów w samochodach zostały zorganizowane po raz pierwszy w historii letnich seansów. Mimo tego, cieszyły się sporym zainteresowaniem.

E. Leclerc przygotowywał podobne akcje już wcześniej, jednak w ostatnim czasie nastąpiła spora przerwa. Poprzedni seans na świeżym powietrzu odbył się aż 4 lata temu. Jak jednak okazało się w tym roku, mieszkańcy Ostrołęki nie zapomnieli, jak dobrą zabawą jest korzystanie z takiej rozrywki i bardzo chętnie, po raz kolejny wybrali się do letniego kina pod gołym niebem. Jak oszacowali organizatorzy, w tym roku na wielkim telebimie zamontowanym przy parkingu E. Leclerc filmy obejrzało kilkaset osób.

Zarząd i pracownicy hipermarketu przyznają, że byli zaskoczeni zainteresowaniem, jakie wzbudziło ich kino samochodowe. Już na kilkadziesiąt godzin przed rozpoczęciem seansu pojawiali się pierwsi widzowie, którzy chcieli zająć, jak najlepsze miejsca. Dotyczyło to głównie kierowców. Sądząc po tablicach rejestracyjnych, akcja supermarketu zaciekawiła nie tylko mieszkańców Ostrołęki, ale i pobliskich miejscowości. Organizatorzy już zapowiedzieli, że jeszcze podczas tegorocznych wakacji wyświetlą kolejne filmy. Tym razem, zostaną one jednak wybrane przez internautów, którzy będą mogli oddać głosy na stronie sklepu.

GD Star Rating
loading...

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz