Cztery gwiazdki (Four Christmases)

Cztery gwiazdki
Cztery Gwiazdki (2008)

dramat, komedia
Produkcja: Niemcy, USA
Data premiery: 2008-12-12 (Polska), 2008-11-26 (Świat)
Dystrybutor: Warner Bros.

Jak to zwykle bywa, co roku w okresie zimowym pojawia się film o tematyce świątecznej i w tym przypadku nie było wyjątku, jednak nie jest to typowa produkcja. Film Setha Gordona pt. „Cztery gwiazdki” to sympatyczna komedia z domieszką ironii, która wprowadza równowagę do całości i sprawia, że ten trochę pro-rodzinny film nie jest tak natarczywy jak inne z tego gatunku.

Główni bohaterowie, Kate (Reese Witherspoon) i Brad (Vince Vaughn) są młodą parą, żyjącą w średnio zobowiązującym związku, gdyż żadne z nich nie śpieszy się do ślubu. Trudno się temu dziwić, w końcu oboje pochodzą z rodzin, w których rodzice się rozwiedli, co nie nastraja ich zbyt pozytywnie do żeniaczki. Każdego roku przed świętami wymyślają bardzo poważny pretekst, który uchroniłby ich od spędzania Bożego Narodzenia ze swoimi dość specyficznymi rodzinami i szczęśliwi, że ominął ich grudniowy szał świąt, wyjeżdżają do ciepłych krajów.

Niestety, nie można wiecznie uciekać, bo w końcu los nas dogania, w tym przypadku stało się to na lotnisku. Lot na Fidżi, gdzie mieli się udać Kate i Brad odwołano z powodu złych warunków atmosferycznych. Jakby tego było mało, para została nagrana przez przebywającą na lotnisku ekipę telewizyjną i ich rodziny wiedzą już, że w te święta będą w domu, w San Francisco.

W tym miejscu zaczyna się główny wątek historii. Tylko jeden dzień, a bohaterów czekają aż cztery wigilie! Do tego świetna obsada aktorska, zabawna fabuła i mamy znakomity film na poprawę humoru, polecam.

GD Star Rating
loading...
Cztery gwiazdki (Four Christmases), 2.3 out of 5 based on 4 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

2 komentarze

 1. dorota /

  nie widziałam jeszcze tego filmu, ale juz tyle osób mi mówiło, że warto go zobaczyć, dlatego pomyślałam, że nie ma na co czekać. Zamówiłam już go na DVD przez one-step. Nie mogę się doczekać aż otrzymam przesyłkę i myśląc o tym już się cieszę na udany wieczór filmowy 🙂 zwłaszcza, że zbliżają się święta, więc ich klimat w filmie będzie mile widziany 🙂

  GD Star Rating
  loading...
 2. maria /

  ja tez kupilam ten film przez sms’a, bardzo lubie Resse WhInterspoon, nawet zamowilam go na mikolajki dla mojej mamy oraz przyjaciolki, napewno sie uciesza:)

  GD Star Rating
  loading...

Zostaw komentarz