Rok 2014 będzie rokiem sequeli?

Muppety: Poza prawem

Jak wynika z zapowiedzi twórców, bieżący rok spokojnie będzie można nazwać rokiem sequeli. Już 17 ekip filmowych zapowiedziało premiery drugich części dobrze już znanych filmów. A według specjalistów, to i tak jeszcze nie wszystkie produkcje, które pojawią się w najbliższych miesiącach. Niektóre są po prostu mniej znane, dlatego niewiele się o nich mówi. Nie zmienia to faktu, ze wielbiciele wielu produkcji będą mogli w tym roku liczyć na dokończenie lub rozwinięcie wątków zapoczątkowanych w filmach nakręconych we wcześniejszych latach.

Jednym z ciekawiej zapowiadających się filmów stanowiących drugą część innego obrazu ma być „300: Początek imperium”. Jego premiera w Polsce odbędzie się już w marcu. Ciąg dalszy „300” został nakręcony przez Noama Murro, a z poprzedniej ekipy aktorskiej na ekranie pojawi się znów tylko Lena Headey. Także w marcu w kinach zobaczymy kolejną historię o Muppetach. Będzie to film „Muppety: Poza prawem”. Tego samego miesiąca pojawi się kolejna odsłona przygód kapitana Ameryki. Będzie to film pt. „Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz”. W kwietniu premierę będzie miała kolejna szalona komedia z udziałem Marlona Wayansa. Film pt. „Dom bardzo nawiedzony 2” stanowić będzie sequel produkcji o identycznym tytule. Tego samego miesiąca premierę będzie miał też „Niesamowity Spider-Man 2”. Choć film jest krytykowany przez widzów za to, że jest wyjątkowo młodzieżowy i kierowany zdecydowanie do najmłodszych, przez co traci nieco swojej świetności znanej z dotychczasowych historii o Człowieku-Pająku. Żebyśmy nie zapomnieli o superbohaterach, już w maju czeka nas premiera filmu pt. „X-Man: Przeszłość, która nadejdzie”, w którym wystąpiła cała plejada hollywoodzkich gwiazd, w tym Jennifer Lawrence i Hugh Jackman.

Fani komedii na pewno ucieszą się z drugiej części „21 Jump Street”. Polska premiera „22 Jump Street” zaplanowana jest na czerwiec br. Jeszcze przed wakacjami pojawić ma się też trzecia część serii „Transformers” zatytułowana „Transformers: Wiek zagłady”. W lipcu do kin będzie mogła ruszyć młodzież, która z chęcią obejrzy sequel hitu „Step up”. „Step up: All In” był jedną z dłużej wyczekiwanych kontynuacji. W sierpniu warto wybrać się na „Sin City: A Dame to Kill For”. W listopadzie znów obejrzymy „Głupiego i głupszego” – 20 lat od części pierwszej i 11 lat od części drugiej na ekranach pojawią się Jim Carrey i Jeff Daniels. Największe emocje wzbudza chyba jednak listopadowa premiera filmu „Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1”. Pod koniec roku na ekrany film wejdą też „Noc w muzeum 3” oraz „Szefowie wrogowie 2”.

GD Star Rating
loading...

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz