Breaking Bad – rekordowa oglądalność

Breaking Bad

Odkąd seriale kryminalne zaczęły podbijać światowe stacje telewizyjne, kręci się ich coraz więcej. „Breaking Bad” to jedna z najsłynniejszych i najbardziej cenionych produkcji tego typu. Emisję tego serialu rozpoczęto w 2008 r. i od tamtej pory zdobył on kilkumilionową rzeszę sympatyków. Niedawno w Stanach Zjednoczonych wyświetlono już ostatni odcinek najprawdopodobniej kończącej się produkcji. Mimo tego, że cała historia powoli zbliża się do końca, to jednak dane wskazują, że popularność serialu nawet na moment nie spadła. Co więcej, najnowszy odcinek piątego sezonu obejrzała rekordowa liczba widzów. By go zobaczyć, przed telewizorami zasiadło ponad 5,9 miliona osób!

Jak przyznają znawcy, ten serial to fenomen na światową skalę. Niewiele jest produkcji cieszących się aż tak wielkim gronem zagorzałych wielbicieli. Tym bardziej, że po czterech wcześniejszych sezonach niektórzy mogli już znudzić się fabułą. Okazuje się jednak, że zainteresowanie serialem ciągle wzrastało.

„Breaking Bad” opowiada historię zwykłego chemika, który pewnego dnia dowiaduje się, że jest nieuleczalnie chory na nowotwór (rola Bryana Cranstona). Po początkowej panice, postanawia zrobić, co w jego mocy, by nie pozostawić swojej rodziny bez środków do życia. Chcąc zapewnić najbliższym odpowiednie zabezpieczenie materialne, postanawia zacząć produkować narkotyki. Pomaga mu w tym jego mało bystry, ale sympatyczny uczeń. Obaj mężczyźni dość szybko przekonają się, że wytwarzanie metamfetaminy to nie tylko szansa na pozyskanie sporej sumy pieniędzy, ale też ryzyko wplątania się w rozmaite kłopoty.

Choć zarys fabuły może wydawać się mało interesujący, to jednak scenariusz okazał się być na tyle wciągający, że serial doczekał się wielomilionowej widowni nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale i niemal na całym świecie. Także w Polsce spotkał się z dużą sympatią wśród telewidzów. Warto dodać, że „Breaking Bad” jest również bardzo dobrze oceniany przez krytyków. Do tej pory doczekał się zaskakującej liczby nagród i wyróżnień, w tym kilku Nagród Emmy oraz kilku statuetek Saturna. Chwali się go zarówno za całokształt, jak i za poszczególne kreacje aktorskie.

GD Star Rating
loading...

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz