Postrach nocy – recenzja filmu

Postrach nocy - recenzja filmuRecenzja filmu: Postrach nocy (Fright Night)

horror, komedia
Reżyseria: Craig Gillespie
Scenariusz: Marti Noxon
Premiera: 02.09.2011 (Polska) 14.08.2011 (świat)
Produkcja: Indie, USA

Zastanawiasz się, czy warto wybrać się do kina na film „Postrach nocy”? Jeżeli lubujesz się w groteskowym, prześmiewczym horrorze, momentami wpadającym w czarną komedię to jest to dla Ciebie pozycja obowiązkowa!

Produkcja ro remake kultowego horroru „Postrach nocy” z 1985 roku opowiada o wampirze: zwyczajny nastolatek Charley Brewster (Anton Yelchin) odkrywa po wnikliwych obserwacjach, iż jego nowy sąsiad, powierzchownie uroczy i czarujący Jerry Dandrige (w tej roli bożyszcze kobiet Colin Farrell) to typowy wampir pragnący krwi…

Początkowo nieco wystraszony Charley postanawia powstrzymać swego sąsiada przed kolejnymi napaściami na niewinne ofiary, rozpoczynając krucjatę chroniącą swoją dzielnicę przed bezlitosną, krwiopijczą bestią…

Kreacja Farrella jest doskonała: jego bohater to mieszanka erotyzmu, zwierzęcej dzikości, komizmu, opanowania i totalnej powagi. Ale nie jest on jedyną gwiazdą tego filmu! Kunsztem aktorskim pochwalił się w nim również David Tennant, czyli gwiazda „Doctor Who”, wcielający się tutaj w rolę iluzjonisty i pogromców wampirów z Las Vegas– Petera Vincenta.

Aktor piekielnie przekonywująco odegrał swoją drugoplanową rolę, momentami wręcz przyćmiewając Farrella i głównego bohatera (w tej kreacji Anton Yelchin). Niemożliwe? Wręcz przeciwnie!

Jednak nie tylko ciekawa obsada jest zaletą filmu: wciągająca fabuła od pierwszych minut obiecuje dreszczyk emocji i dobry humor, a oprawa muzyczna autorstwa kompozytora Ramina Djawadi’ego trzyma widza w napięciu. „Postrach nocy” nie jest kolejnym odgrzewanym kotletem filmu z lat 80.tych – ten remake jest zdecydowanie lepszy od oryginału!

Ta fantastyczna produkcja nie grozi rozczarowaniem! Jest to zdecydowanie jeden z najlepszych filmów, których fabuła oparta jest na wampirach.

Postrach nocy recenzja filmu

Postrach nocy recenzja filmu

Postrach nocy recenzja filmu

Obejrzyj zwiastun „Postrach nocy”.

GD Star Rating
loading...
Postrach nocy - recenzja filmu, 4.4 out of 5 based on 5 ratings

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz