Podziemny krąg

Podziemny krąg (Fight club)

dramat, komedia
Reżyser: David Fincher
Produkcja: Niemcy, USA
Data premiery:11.02.2000 (Polska) 10.09.1999 (Świat)
Dystrybutor:  Imperial CinePix

Warte uwagi! Główny bohater filmu, Jack ma problemy ze swoim życiem. Nie widzi w nim głębszego sensu, jest znudzony wszystkim, co robi, brakuje mu adrenaliny i silnych przeżyć, a na dodatek od pół roku cierpi na bezsenność. W ramach terapii lekarz zaleca mu uczestniczenie w spotkaniach grupy wsparcia chorych na raka.

Tam Jack poznaje Marlę, kobietę, która odnajduje przyjemność w uczestniczeniu w spotkaniach różnych grup, traktując je jako darmową rozrywkę. To pierwsza z osób, które zmienią życie Jacka. Drugą jest Tyler, sprzedawca mydła wytwarzanego z tłuszczu osób, które oddają się zabiegowi liposukcji. Jego podejście do życia jest skrajnie różne od tego, które prezentuje Jack. Uważa, że kluczem do szczęścia nie jest samodoskonalenie, ale samodestrukcja.

W czasie jednej z wielu rozmów w barach dochodzi do bójki między Tylerem i Jackiem, który niespodziewanie odnajduje w tym ogromną przyjemność i adrenalinę, której tak bardzo brakowało mu w dotychczasowym życiu.

To początek ogromnych zmian, które sprawią, że nudne życie Jacka już nigdy nie będzie takie samo. Kolejne, cotygodniowe walki przyciągają coraz więcej zwolenników i stają się coraz bardziej brutalne. W końcu tytułowy podziemny krąg obejmuje niemal cały świat, a jego liderem zostaje charyzmatyczny Tyler. Niestety w pewnym momencie sytuacja zaczyna wymykać się spod kontroli…

Reżyserem filmu jest David Fincher, który w swoim dorobku ma między innymi słynny thriller „Siedem”. Już samo jego nazwisko powinno budzić nadzieję, w miłośnikach filmów akcji. Podziemny krąg z pewnością ich nie zawiódł. To dynamiczny film, z mnóstwem zwrotów akcji i ciekawymi scenami walk. Nie oznacza to jednak, że tylko mężczyźni znajdą przyjemność w jego oglądaniu. Podziemny krąg to przede wszystkim dobry film psychologiczny, opowiadający o tym, jak pokrętna jest ludzka psychika. Doskonałe kreacje aktorskie Brada Pitta i Edwarda Nortona dodają mu realizmu i głębi.

GD Star Rating
loading...
Podziemny krąg, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Oni mają swoje zdanie o filmach

Jeden komentarz

  1. Tyler Durden /

    To jest w zasadzie opis, a nie recenzja filmu. Film tak wybitny jak „Fight Club” zasługuje na dużo więcej.

    GD Star Rating
    loading...

Zostaw komentarz