Krzyk 3

Krzyk 3Recenzja filmu: Krzyk 3

horror
Reżyser: Wes Craven
Scenariusz: Ehren Kruger
Premiera::0 3.02.2000 (świat), 20.10.2000 (Polska)
Produkcja: USA

Kolejna część „Krzyku” to już na pewno nie jest typowy horror. Wyolbrzymienia, które się tu pojawiają stają się istną satyrą… Humor nie opuszcza Wesa Cravena, co powinno zostać docenione. Mimo to, fani horrorów mogą poczuć się źle, gdy zauważą, że grozę zastępuje tu uśmiech.

Po wydarzeniach ukazanych w dwóch poprzednich częściach, Sidney Prescott (Neve Campbell) wyprowadziła się z Woodsboro i mieszka w niewielkiej wiosce. Pracuje w telefonie zaufania pomagając osobom, które mają za sobą traumatyczne przeżycie. W tym samym czasie w Los Angeles kręcony jest film „Cios” oparty na historii jej życia. W trakcie kręcenia scen zaczyna dochodzi do morderstw. Na wieść o tym, Sidney postanawia pojechać na miejsce i po raz kolejny stawić czoła zabójcy w masce. Musi jednak wiedzieć, że tym razem nikt nie dba już o reguły, o których mówiono w poprzednich częściach obrazu Cravena.

Świadomość oryginalnej formy, w której reżyser bawi się filmem sprawia, że uśmiechamy się oglądając „Krzyk 3”. Mimo to, liczba zabójstw jest na tyle duża, że powinna usatysfakcjonować żądnych krwi widzów. Brakuje tu silnych emocji, bo zazwyczaj i tak zdajemy sobie sprawę z tego, że mało, kto przeżyje, a kolejne zgony nikogo nie dziwią. Żadna część „Krzyku” nie może być porównana do innych horrorów. To seria rządząca się swoimi prawami, łącząca grozę z zabawą. Chwilami mamy wrażenie, że oglądamy komedię, bo scenariusz pełen jest śmiesznych tekstów. Po chwili jednak widzimy brutalne mordy, wracając do rzeczywistego gatunku filmu. To zestawienie odmiennych bodźców dało bardzo dobry rezultat.

Choć fabuła jest prosta i przewidywalna, to „Krzyk 3” ogląda się całkiem przyjemnie.

Humorystyczny horror dopełnia poprzednie części dając nam spójną, choć chwilami troszkę naciąganą całość…

Obejrzyj zwiastun filmu „Krzyk 3”.

GD Star Rating
loading...
Krzyk 3, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz