Będzie film o 2Pacu

Tupac Shakur

TupacAmaruShakur, flickr

W ostatnich tygodniach stało się już oczywiste, że w przyszłym roku ruszą zdjęcia do biograficznego filmu o słynnym amerykańskim raperze, 2Pacu Shakurze. Dwa studia filmowe – Morgans Creek oraz Emmet Furla – zorganizowały specjalną imprezę, na której poinformowały o tym rodzinę nieżyjącego artysty. Według zapowiedzi twórców, pierwszy klaps na planie zdjęciowym ma paść wiosną 2014 r. Film będzie realizowany w Atlancie. Oficjalnie zapowiedział to producent filmu, Randall Emmet. Co ciekawe, również na przyszły rok twórcy zapowiadają już premierę filmu. Czy możliwe, że uda im się zrealizować całość w tak krótkim czasie? Fani rapera na pewno będą trzymać za to kciuki.

O samym filmie nie wiadomo na razie zbyt wiele, jednak można mieć nadzieję, że będzie dopracowany w każdym detalu, ponieważ plany jego nakręcenia pojawiły się już w 2011 r. Wydaje się, że to czas wystarczająco długi, by dopiąć wszystko na ostatni guzik. Obraz będzie opowiadał historię 2Paca od młodych lat aż do tragicznej śmierci w 1996 r. Nie ujawniono, kto wcieli się w rolę 2Paca. Nie wiadomo nawet, czy ustalili to już twórcy. Niestety, nie pojawiają się również żadne informacje o jakichkolwiek aktorach, którzy mają zostać zaangażowani do filmu.

Sporym zaskoczeniem może być fakt, że jedną z producentek wykonawczych filmu będzie matka Tupaca, Afeni Shakur. Początkowo nie zgadzała się na nakręcenie obrazu i nie chciała podpisać dokumentów zezwalających na sfilmowanie historii jej syna i wykorzystanie w filmie jego utworów. Negocjacje trwały dość długo, aż w końcu Afeni uległa i najwyraźniej podjęła współpracę z ekipą filmowców.

Warto nadmienić, że sam Tupac Shakur także zagrał w kilku filmach. Zresztą, w dzieciństwie bardziej przejawiał talent aktorski niż muzyczny. W jego filmografii znalazły się obrazy takie, jak m.in. „Miasto aniołów 2”, „Nad obręczą” oraz „Klincz”, którego premiera odbyła się 2 lata po śmierci piosenkarza. 2Pac pojawił się też na mniejszym ekranie, grając w kilku serialach, m.in. „Inny świat”. Zarówno muzyczną, jak i filmową karierę Tupaca Shakura przerwała jego nagła śmierć.

Tupac Shakur miał wielu wrogów, co wynikało głównie z konfliktu istniejącego między raperami ze wschodniego i zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. W 1994 r. został zaatakowany w studiu nagraniowym. Mimo 5-krotnego postrzału, udało mu się przeżyć. Niestety, nie przeżył kolejnego ataku, do którego doszło rok później. Raper zmarł 13 września 1996r., 5 dni po tym, jak został postrzelony przez zamachowca.

GD Star Rating
loading...

Oni mają swoje zdanie o filmach

Zostaw komentarz